WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Ameliyatsız Estetik

5 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

2 + 9  Captca Değiştir
4 + 3  Captca Değiştir
(34 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.3)

Ameliyatsız Estetik

Estetik yaptırmak isteyen insanlar genellikle vücut hat bölgelerinde ya da yüzlerindeki görünüm bozuklukları gidermek istiyorlar, ancak akıllarına takılan bir soru var, o da canım acır mı? Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan bir estetik yöntemi olan ameliyatsız estetikler insanların bu sorunlarına çözüm buluyor.

Ameliyatsız Estetik Gelişiyor

ameliyatsız estetik yöntemleriAmeliyatsız estetikler ülkemizde yaklaşık bir iki yıldır kullanılmaya başlandı ancak alınan pozitif tepkiler sayesinde, bu kısa zaman zarfında adından çokça bahsettirmeyi başardı. Birçok cilt problemi yaşayan insanımız ameliyatsız estetik ile saatler içerisinde bu sorunlardan kurtulup günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Bu kadar popüler ve etkili bir yöntem olan ameliyatsız estetikler hakkında bilinmeyen birçok şey de mevcut. Bunlardan bir tanesi estetik operasyonu esnasında hastaların operasyon sonrasında kısa bir zaman içerisinde günlük yaşantılarına devam etmelidir.

Örneğin bir cilt gerdirme operasyonuna gireceksiniz ve akşam bir yere yetişmeniz gerekiyor. Operasyon bittikten bir veya bir buçuk saat sonra makyajınızı ya da tıraşınızı olup yetişmeniz gereken yere gidebiliyorsunuz.

ameliyatsız estetik operasyonuAmeliyatsız estetikler arasında en bilineni de yüz gerdirmedir. İnsanlar yaşlanmaya başladıkça el, ayak vücut ve yüz bölgelerinde sarkmalar meydana gelir; bu sarkmaların tedavi yöntemi de ameliyatsız estetiklerdir. Bu şekilde yapılan estetik operasyonların da hastanın sorunun olduğu bölgede iğne yardımı ile bir operasyon yapılır. Sizlerde artık korkularınızı bir kenara bırakıp ameliyatsız estetikler ile sorunlarınızla başa çıkabilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Çeşitleri

Karboksiterapi

Karboksiterapi yöntemi ile ameliyatsız estetik için karbondioksit gazı kullanılmaktadır. Bölgesel olarak zayıflama yöntemlerinden olan Karboksiterapi, deri altına enjekte edilen karbondioksit gazı ile bölgedeki dolaşımı artırır. Bu sayede bölgesel olarak metabolizmayı artırır ve zayıflama gerçekleşir.

Karboksiterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bölgesel olarak zayıflamanın yanı sıra Karboksiterapi yöntemi selülitlerde, ameliyat izleri üzerinde, cilt çatlaklarında, cilt gençleştirmede, cilt ülserlerinde tercih edilebilmektedir.

Mezoterapi

Mezoterapi, aminoasitlerin, vitaminlerin, homeoptik ilaçların birleşimi mikroenjeksiyon yöntemi kullanılarak cildin orta bölgesine uygulanan bir yöntemdir.

ameliyatsız estetik çeşitleri

Mezoterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Mezoterapi yöntemi bir çok rahatsızlık için tercih edilebilmektedir. Cilt yenileme, bölgesel zayıflama, lekeler, keloid tedavisi, selülit, saç tedavileri, çatlarlar gibi rahatsızlıklarda kullanılabilmektedir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, ciltte bulunan ölü hücreleri, ciltten arındırmak için kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal peeling yapılırken cildin üst tabakası kontrollü bir şekilde soyulur ve cildin yenilenmesi sağlanır. Yöntem uygulanırken öncelikle kişinin cildinin çok iyi muayene edilmesi gerekmektedir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kimyasal peeling, güneş lekeleri, akne izleri, cildin yağ dengesini oranlamak için, kırışıklıklara karşı, bunların yok edilmesi için kullanılmaktadır. Uygulama yapılırken üç seçenek vardır. Cildin durumuna göre yüzeysel, orta ve derin soyma işlemler gerçekleştirilir. Bu nedenden dolayı kimyasal peeling yapılmadan önce cilt çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. 

Hayati AKBAŞ Instagram

Ameliyatsız Estetik Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


4 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326