WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Popo Estetiği

2 + 8  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

0 + 4  Captca Değiştir
9 + 0  Captca Değiştir
(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Popo Estetiği

Günümüzde bu bölge, vücut algısındaki değişimden dolayı oldukça ön plana çıkarılmıştır. Kadın ve erkeğin iskelet yapıları farklıdır. İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar. Kadın ve erkek fark etmez, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir.

popo estetigiGüzel bir görünüme sahip olmak için başvurulan popo estetiği, büyütme veya dikleştirme amaçları ile yapılmaktadır. Popo estetik ameliyatına ihtiyaç çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Genetik yapıdan dolayı, görünümden memnun olmayanlar veya yaşın ilerlemesi ile bozulan vücut yapısından memnun olmayanlar, bu estetik ameliyatına başvurabilir.

Genetik faktörlerin yanı sıra yapısal faktörlerinde etkisi ile popo kalça bölgesi sürekli ve en çok yer çekimine maruz kalan vücut bölgesidir. Doğumdan sonraki dönemler, hızlı kilo alıp vermeler, diyet programları yerçekimine olan doku direncini etkilemektedir. 

Kalça Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kalçaları küçük olan ya da sarkık olan kadınlarda kendi yağ dokusu yardımıyla ya da popo protezleri yardımı ile kalçanın büyütülmesi ya da dikleşmesine kalça estetiği işlemleri olarak bilinmektedir.

Hasta kalça kemiği estetiği operasyonu uygulanmadan evvel daha önce olan geçirdiği önemli bir hastalık var mı yok mu uzmanlar tarafından kontrol edilmektedir. Eğer bu durumlardan herhangi biri söz konusu ise uzmanlara operasyondan önce kesinlikle bildirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamaktadır.

Operasyon sonrasında doktor tarafından; kişiye uygun olan ödem ve morluk oluşumuna engel olan ilaçlar verilir. Operasyon sonrası kalça dış etkenlerden korunmalı ve sert oturmalardan kaçınılmalıdır.

kalça estetiğiPopo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo estetiği ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatta genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında kişi ilk birkaç gün yüz üstü pozisyonda yatar. Hasta yan pozisyonda da yatabilir. 3. Günde ise kişi tamamen sırt üstü yatma ve oturma eylemlerini gerçekleştirebilir. İzleyen 10 gün sonra ise tamamen eski sosyal yaşantısına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında 2 veya 3 hafta korse kullanılması oldukça önemlidir.

Popo büyütme işleminde, slikon protez ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Kesi popo üzerindeki katlı bölgeden yapılır. Gluteal implantlar (slikonlar) çeşitli boyutlarda, anatomik şekilli veya yuvarlak olabilmektedir.

Popo dikleştirme için lazer liposuction kullanılır. Lazer liposuction ile bölgedeki fazla yağlar alınır ve lazerin etkisiyle poponun dikleşmesi sağlanır. Bu uygulamada lazerin etkisi ile, selülitler ve görülen düzensizliklerinde ortadan kalkması mümkündür.
 

Popo Estetiğinde Neler Yapılıyor?popo estetigi nasıl yapılır

Popo büyütme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yağ transferi ile ve silikon popo protezleri ile yapılmaktadır. Popo germe işlemi. Popo ya yeni form verilmesi için popo dizaynı. Askı yöntemleri ile popo dikleştirmesi bunlar belli başlılarıdır. Bunlardan hariç çok farklı uygulamalar ile popo estetiği sağlanmaktadır.

Popo silikonu: Yapı itibariyle meme büyütmede kullanılan silikon protezler gibidir. Farkları bu protezler kullanılacakları alanın özelliğine göre hazırlandığı için daha yoğun ve özel tasarımlıdırlar. Popu silikon uygulaması yağ transferinin yanı sıra dünya genelinde en çok yapılan estetik ameliyatlardır. Uygulandığı yer kas altı olduğu için hissedilmez. Kişinin normal hayatını etkilemez.  Mecbur yapılacak olan oturma yatma gibi vücut hareketlerinden etkilenmez.

Ameliyatsız Kalça Büyütme

ameliyatsız kalça estetiği

Tıp alanındaki en büyük gelişmelerden biri de, ameliyatsız estetik uygulamalarının yapılabilmesidir. Ameliyatsız yapılabilen estetiklerden biri de kalça büyütme estetiğidir. Bu işlem sonrası bayanlar istedikleri görüntüye sahip olabilirler.

Aquafilling yöntemi sayesinde kalça büyütme estetiği yapılabilmektedir. Silikon tercih etmeyenler ile bu işlem için yeterince vücudunda yağ bulunmayanlar için en uygun yöntem Aquafilling yöntemidir.

İlk olarak hasta muayene edilir ve sonuçlara göre kalçaya ne kadar dolgu enjekte edilecek kararlaştırılır. Daha sonra ise lokal anestezi ile kalça bölgesi uyuşturulur ve uygulama çok ince bir kanül vasıtası ile yapılmaktadır. İstenilen bölgeye en az 150 cc tercihen 250 cc aquafilling uygulanmaktadır. Sonrasında ise belirgin bir hacme ulaşılır.


Sık Sorulan Sorular


Kadın erkek fark etmez, estetik nedenlerle yada tıbbi nedenler popo sorunu olan herkeste, bu operasyon uygulanabilmektedir. Bu bölgede yapılan operasyonlar yüzeysel uygulamalardır, o nedenle riski çok azdır.
Vücuttaki yeni bölgesine transferi olan yağ hücrelerinin ne kadarı yaşarsa yağ enjeksiyonu da o kadar kalıcı olmaktadır. Günümüzde geliştirilmiş olan yeni operasyon aletleri sayesinde alınan yağlar oksijen ile teması sağlanmadan önce ilgili bölgeye transfer edilmektedir. Bu vesileyle doku kaybı daha az olacağı için yağların kalıcılık süreleri de o kadar uzun olacaktır.
Hayati AKBAŞ Instagram

Popo Estetiği Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


6 + 7  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326