WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Blog Sivilce İzi Tedavisi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
zsOfqh

Sivilce İzi Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Kişilerin kendine müdahale etmesi ve sivilceleri yok etmek amacı ile sıkması sonucunda, izler meydana gelebilmektedir. Sivilcelerin en temel sebebi ise, aynı yerde sürekli olarak bir iltihabın söz konusu olması sivilcenin çıktığı alanda bir tahrişi de meydana getirecektir. Bu durumlardan dolayı da yüzün belirli bir bölümünde sivilce ve sivilce izleri meydana gelecektir.

Genel olarak sivilce izi üç farklı kategoride incelenmektedir;

 • Yüzeysel Sivilce İzleri
 • Derin Sivilce İzleri
 • Keloid

Bu sivilce türlerinden birine sahipseniz ve daha sonrasında bir iz ile karşı karşıya geldiyseniz tedavi seçeneklerine göz atmanızda fayda bulunmaktadır.

 

Sivilce İzi Tedavisi Ne Zaman Yapılmalı?

Sivilcenin belirli bir zaman diliminde yüzünüzde kalması ve daha sonrasında da kırmızılığın geçmemesi üzerine iz kalmanın muhtemel bir durum olması ile birlikte de 6 ay gibi ciddi bir süre içerisinde kırmızılıkları gitmediyse, bu süre zarfı içerisinde tedavi daha olumlu bir sonuç getirebilecektir. Sivilce izinin tedavi edilmesindeki en önemli sebeplerden birisi de kişiye psikolojik yönden ciddi hasarlar vermesi olarak değerlendirilmektedir.

Sivilce izi tedavisi

Sivilce İzi Tedavilerinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Genel olarak sivilce tedavilerinde pek çok yöntem mevcut olmakla birlikte bu yöntemler arasında;

gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerin arasında ise size en uygun yöntemin belirlenebilmesi için uzman kişilerin görüşleri fazlası ile önem taşımaktadır. Eğer sivilceler hala aktif bir şekilde çıkmaya devam ediyor ise  iz kalmasının önüne geçilmesi açısından kimyasal peeling yöntemi veya yenileyen lazer tedavilere gerçekleştirilmektedir; ancak kırmızı ve yüzeysel bir sivilce izi söz konusu ise mikro iğneleme, derin sivilce izi var ise dolgu tercih edilebilmektedir.

PRP Yöntemi

PRP (Platelet Rich Plasma-Platelet) yani trombosit, pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasının kısa ismidir. Cilt gençleştirmede kullanılan bu yeni yöntem son yılların en gözde ve en etkili yöntemlerindendir.

PRP yöntemi kişiden 8-20 cc kan alınır ve santrifüj edilir. Elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarda ve yaygın biçimde derinin altına enjekte edilir. Cilt dokusunda oluşan herhangi bir hasar cilde enjekte edilen kan, pıhtı hücrelerini bu dokuya toplar ve onarım süreci başlar. Sonuç olarak hedef dokuda hızlı ve güçlü bir şekilde onarım başlar.

Kimyasal Peeling Yöntemi

Cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal peeling, cildin hasarlı üst kısmının soyulması işlemidir. Böylelikle daha parlak, genç ve temiz bir cilde sahip olunur. Cildinizin yapısına göre değişen kimyasal peeling uygulamaları kullanıldığı maddelere göre yüzeysel, orta ve derin peeling uygulanır.

Derin Soyan Lazer

Derin soyan lazer yönteminde ya renk pigmentlerine etki eden ya da cildi soyarak yenileyen lazer yardımı ile cilt yenileme işlemi yapılır. Çevre dokulara zarar vermeden yapılan bu işlem cilt üzerinde herhangi bir hasara neden olmaz, sosyal yaşamı sekteye uğratmaz.

Sivilce tedavisi

Mikro İğneleme

Dermaroller olarak da bilinen mikro iğneleme, silindir şeklindeki bir cihazın üzerinde ortalam olarak 200 ve 500 çok ince iğne olan el cihazıdır. Sıra halinde dizilmiş olan bu mikro iğneler 0,5-2 milimetre uzunluğunda ve 0,1 milimetre çapındadır.

Fraksiyonel Radyofrekans

Diğer adıyla Thermage (termaj) olarak bilinen bu yöntemde mikro iğneler ile donatılan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakasını atlayıp orta tabakaya ulaşmaktadır. 0.5-3.0 milimetre arasında iğnelerin uzunlukları değişmektedir. Kullanılan iğneler altından yapıldığı için “altın iğne” olarak da bilinmektedir.

Dolgu Tedavisi

Akne sonrası oluşan deformasyonun giderilmesi amacıyla cildin altına enjekte edilen kalıcı maddeler kullanılır. Sonucunda ise ciltte oluşan çukurlar kendini toparlamış olur ve daha genç, sağlıklı görünüm elde edilir.

Hangi Bölgelere Sivilce İzi Tedavisi Yapılabilir?

Sadece yüzünüzde değil vücudunuzun çeşitli bölgelerinde de sivilce çıkıyor ise burada da iz kalma olasılığı fazladır. Sivilce izi tedavisi ise geliştirilen PRP tekniği ile birlikte; boyun, dekolte bölgesi, sırt bölgesi, eller, bacak araları, koltuk altı bölgesi gibi çeşitli bölgelerde kullanılabilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

Özellikle PRP yöntemi sivilce sorunu ile birlikte cildin ve derinin daha etkisiz bir hale gelmesi ile birlikte de bu tedaviyle cildin eski halinden daha sağlıklı bir hale gelmesi sağladığından başvurulan yöntemler arasında yer almayı başarmıştır. 2 veya 3 hafta ara ile 3-4 seans aralığında bu tedaviye devam edilmesi uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Sivilce İzi Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

Sivilce İzi Tedavisi Yorumları

 • ziyaretçi
  Züleyha 07.06.2019
  ergenlik dönemindeki sivilcelere çare eder mi?
 • doktor
  FBM ESTETİK 07.06.2019
  Merhaba Züleyha Hanım, Sivilce tedavisi ile ilgili medikal estetik whatsapp hattımızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Medikal Estetik whatsapp hattımız: +90 530 521 86 99 İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Hülya Gudü 01.07.2019
  çene ve yüz bölgemde aşırı derecede sivilcelenme var :/
 • doktor
  FBM ESTETİK 02.07.2019
  Merhaba Hülya Hanım.Sivilce tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ve sorularınız için +90530 521 8699 numaralı medikal whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.

Sivilce İzi Tedavisi için Yorum Yapın

Yorum Yap


zsOfqh
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
zsOfqh
KAPAT
DOKTORA SOR