Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi
9 ay önce
0

Kişilerin kendine müdahale etmesi ve sivilceleri yok etmek amacı ile sıkması sonucunda, izler meydana gelebilmektedir. Sivilcelerin en temel sebebi ise, aynı yerde sürekli olarak bir iltihabın söz konusu olması sivilcenin çıktığı alanda bir tahrişi de meydana getirecektir. Bu durumlardan dolayı da yüzün belirli bir bölümünde sivilce ve sivilce izleri meydana gelecektir.

Genel olarak sivilce izi üç farklı kategoride incelenmektedir;

  • Yüzeysel Sivilce İzleri
  • Derin Sivilce İzleri
  • Keloid

Bu sivilce türlerinden birine sahipseniz ve daha sonrasında bir iz ile karşı karşıya geldiyseniz tedavi seçeneklerine göz atmanızda fayda bulunmaktadır.

Sivilce izi tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi Ne Zaman Yapılmalı?

Sivilcenin belirli bir zaman diliminde yüzünüzde kalması ve daha sonrasında da kırmızılığın geçmemesi üzerine iz kalmanın muhtemel bir durum olması ile birlikte de 6 ay gibi ciddi bir süre içerisinde kırmızılıkları gitmediyse, bu süre zarfı içerisinde tedavi daha olumlu bir sonuç getirebilecektir. Sivilce izinin tedavi edilmesinde ki en önemli sebeplerden birisi de kişiye psikolojik yönden ciddi hasarlar vermesi olarak değerlendirilmektedir.

Sivilce İzi Tedavilerinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Genel olarak sivilce tedavilerinde pek çok yöntem mevcut olmakla birlikte bu yöntemler arasında;

gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerin arasında ise size en uygun yöntemin belirlenebilmesi için uzman kişilerin görüşleri fazlası ile önem taşımaktadır. Eğer sivilceler hala aktif bir şekilde çıkmaya devam ediyor ise  iz kalmasının önüne geçilmesi açısından kimyasal peeling yöntemi veya yenileyen lazer tedavilere gerçekleştirilmektedir; ancak kırmızı ve yüzeysel bir sivilce izi söz konusu ise mikro iğneleme, derin sivilce izi var ise dolgu tercih edilebilmektedir.

Sivilce tedavisi

Hangi Bölgelere Sivilce İzi Tedavisi Yapılabilir?

Sadece yüzünüzde değil vücudunuzun çeşitli bölgelerinde de sivilce çıkıyor ise burada da iz kalma olasılığı fazladır. Sivilce izi tedavisi ise geliştirilen PRP tekniği ile birlikte; boyun, dekolte bölgesi, sırt bölgesi, eller, bacak araları, koltuk altı bölgesi gibi çeşitli bölgelerde kullanılabilen bir yöntem olarak bilinmektedir. Sivilce sorunu ile birlikte cildin ve derinin daha etkisiz bir hale gelmesi ile birlikte de bu tedaviyle cildin eski halinden daha sağlıklı bir hale gelmesi sağladığından başvurulan yöntemler arasında yer almayı başarmıştır. 2 veya 3 hafta ara ile 3-4 seans aralığında bu tedaviye devam edilmesi uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

0

0 Yorumlar

0
0
2
0
1

Henüz yorum yapılmamış.


Sivilce İzi Tedavisi için Yorum Yapın
HsYdTH

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR