Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Göz Altı Morluklarının Oluşma Nedeni Birden Çok Olabilir

Göz Altı Morluklarının Oluşma Nedeni Birden Çok Olabilir
9 ay önce
0

Özellikle bayanların en çok şikâyetçi olduğu durumlardan biri olan gözaltı morlukları günlük hayatında kalabalık ortamlarda bulunan kişiler için oldukça büyük bir sorun olmaktadır. Gözaltı morluklarının oluşmasında birden fazla neden olabilmektedir.

göz altı morluklarıGöz Altı Morlukları Neden Oluşur?

  • Az Uyumak: İnsan vücudu için olmazsa olmaz olan uykunun ne kadar önemli bir aktivite olduğunu şüphesiz hepimiz bilmekteyiz. Yeteri kadar uyumayan insanların vücudunda zamanla çeşitli hastalıklar meydana geldiği bilinen bir gerçektir. Gözlerin altlarında oluşan morluklar uykusuz kalan insanların vücudunda meydana gelen olumsuzluklardan biri olmaktadır. Uzmanlar sağlıklı bir yaşam için en az 8 saat uyumayı önermektedir.
  • Beslenme Alışkanlıkları: Gözaltı morluklarının başlıca sebeplerinden biri de dengesiz beslenme olmaktadır. Günümüzde çoğu insan gün içinde yediği yemeklerin sağlığına olan zararlarını düşünmemektedir. Bu durum ilerleyen zamanlarda vücutta çeşitli hastalıkların oluşmasında etkilidir. Sağlıklı bir yaşam sürmek için yediğiniz besinlere dikkat etmeniz önerilir.
  • Gözaltındaki kemik yapısı: Gözünün altındaki kemikler içe çökük olan kişilerin en çok yaşadığı sorunlardan biri de gözaltı morlukları olmaktadır. Bu türde kemik yapısına sahip olan bayanlar çeşitli gözaltı kapatıcı kremlerden faydalanabilir.
  • Güneş Işınlarının Zararlı Etkileri: Güneşin yaydığı ışınlara uzun süre maruz kalan kişilerin ciltlerinde çeşitli olumsuz etkiler görünmektedir. Gözlerin altındaki morlukları da bu olumsuzluklardan biri olmaktadır. Bu gibi bir durum ile karşılaşmamak için gün içerisinde güneş altında fazla durmamaya ve şapka gibi güneşten koruyan aksesuarları kullanmanız önerilmektedir.
  • İlerleyen Yaş: Özellikle 40'lı yaşları aşmış olan kişilerde gözaltı morlukları sıklıkla görülen durumlardan biri olmaktadır.

Göz Altı Morluklarının Tedavi Yöntemleri

  1. göz altı estetikKremler: Gözaltı morluklarının giderilmesinde etkili olan birçok özel krem bulunmaktadır. Bu türdeki ürünlerin düzenli olarak kullanılması kısa sürede sonuç vermektedir. Ancak morluk giderici kremleri alırken ürünün orjinal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Oldukça ucuz fiyatlara satılan ürünlerin bazı yan etkileri bulunmaktadır.
  2. Lazer Tedavisi: Gözaltı morluklarını tedavi ettirmek isteyen kişilerin en çok kullandığı yöntemlerden bir diğeri ise lazer tedavi olmaktadır. Bu tür bir tedavi yaptırmayı düşünürseniz alanında uzman olan bir hekime başvuru yapılarak detaylı bilgiler alabilirsiniz.
  3. Teknolojik aletlerle fazla zaman geçirmemek: Özellikle bilgisayar ve cep telefonu gibi ürünlerin yüz bölgesine yakın olarak tutulması oldukça zararlı bir durum olmaktadır. Uzun süre teknolojik aletlerden yayılan ışığa maruz kalan kişilerde de gözlerin alt kısımlarında morlukları görülmektedir. Bu gibi ürünleri gereğinden fazla kullanmamanız önerilmektedir.

Sıraladığımız bu durumların yanı sıra düzenli beslenmek, güneşin ışınlarına fazla maruz kalmamak, kullandığımız yastığın yüksek olması ve soğuk su ile gözaltlarına pansuman yapılması da morlukların giderilmesinde etkili olmaktadır.

0

0 Yorumlar

0
0
2
0
1

Henüz yorum yapılmamış.


Göz Altı Morluklarının Oluşma Nedeni Birden Çok Olabilir için Yorum Yapın
HUQckC

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR