WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Saç PRP

1 + 8  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

3 + 5  Captca Değiştir
2 + 2  Captca Değiştir
(5 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.8)

Saç PRP

Saçlarınız var fakat seyrek ve zayıf ise Saç PRP yöntemi ile saçlarınızın tekrar eski sağlıklı, güçlü günlerine dönmesine katkı sağlayabilirsiniz. Saç PRP yöntemi saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak bu sayede zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınız gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelir.

PRP Nedir?

erkeklerde saç prp tedavisiPRP’nin açılımı ise Platelet Rich Plasma’dır ve saç PRP yönteminde kişinin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması hedeflenir. Saç PRP uygulaması, kısa süre içerisinde büyük faydalar sağlayarak, saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biri haline gelmiştir.
 
PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yine kişinin kendi kanı ile yapıldığı için herhangi bir alerjik durumda da söz konusu olmamaktadır. Uygulama sonrasında saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, zayıflamış ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

Saç PRP Nasıl Yapılır?

prp tedavisiÖncelikle tedavi olacak kişiden 10 ile 20 ml.arası bir kan alınır.  Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır. Bu işlemden sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu materyal artık saç köklerine uygulanabilir. Uygulama sonrasında saç kökleri kendini onarmaya başlar ve tekrardan sağlıklı hallerine geri döner.

Platelet Rich Plasma kısaca hastanın kendi kanını kullanarak yeni saç çıkması, saç dökülmesinin önlenmesi ve incelmiş saçın büyümesi üzerine oluşturulmuş yeni tedavi tekniğidir. Bu kesinlikle bir ameliyat değildir, ayakta tedavi yöntemlerine benzer bir uygulamadır.

PRP Saç Çıkarır Mı?

Hiç saçı olmayanlar yani kısacası kel olanlar için PRP tedavisi saç kökleri uzamaya başlar mı? Diye birçok kişinin akıllarında bu soru vardır. Hayır, kesinlikle saç çıkartmaz. Saç ekiminden başka saçsız olan bölgede saç oluşumu sağlamak kesinlikle mümkün değildir.

Prp tedavisi var olan fakat uzamayan, boyadan fönden ya da herhangi sebeplerden dolayı güçsüz saçlar için geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

saç ekimi prpPRP yöntemi aşağıdaki şu sebeplerden dolayı tercih edilmektedir;

*Saçı dökülmelere karşı korumak ve saç folikülü canlılığını artırmak için,
*Saçın büyümesini teşvik etmek, saçtaki doku onarımı sağlamak ve saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini arttırmak için,
*Uyuyan saç köklerini canlandırmak ve yeni saç büyümesini sağlayabilmek için uyarıcı görevi üstlenerek kökleri teşvik etmek.


Ancak bazı bilim adamları, bu uygulamanın ne kadar yararlı ve kalıcı olduğu konusunda henüz kesin sonuçlar veremeyeceklerini, bunun için önümüzde uzun bir zaman olduğunu belirtmektedirler. Şimdilik tedavi belirli bir araştırma ve inceleme kapsamında yürütülüyor.

PRP'nin Saça Faydaları

Hücresel bir tedavi şekli olarak kullanılmaya başlanılan bu yöntem kişi ya da kişilerin kendi kan hücrelerinden faydalanılarak oluşturulan bir tedavi uygulamasıdır. PRP nin saça faydalarına gelecek olursak eğer özellikle kişinin ince saçlarının oluştuğu bölgelerde trombositlerin bu bölgeye sağladıkları keratinosit ve de epitelyal büyüme etkenleri sayesinde doğru sonuçlar sağlanmaktadır.

Bu tedavi yöntemi sayesinde incelen yani zayıflamış saçlar bu uygulama sonrasında saç köklerinin kalınlaşmasına ve de hacimli bir hale gelmesini sağlar.


Sık Sorulan Sorular


Yeni bir tedavi şekli olduğu için doğal olarak birçok kişinin aklında bu sorular oluşmaktadır. 2009 yılından bu yana geliştirilen bu yöntem ilk çıktığı zamana göre artık çok daha gelişmiş bir şekilde uygulanmaktadır, ancak tedavi süreçleri sonrasında oluşacak durumlar kişilere göre farklılık gösterebilmektedir.
Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
  • Kullanıcı Yorumu

    Seçkin Uğurlu - 18.07.2017 11:48

    Genetik olarak saç dökülmesi sorunu ailemizin tüm erkek fertlerinde bulunmakta. PRP iyi olacak gibi görünmekte.

Yorum Yapın


1 + 3  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326