WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Blog Vaser Liposuction Ameliyatı
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
RlhFLH

Vaser Liposuction Ameliyatı (Bölgesel Yağ Aldırma)

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, geleneksel liposuction tedavilerinden farklı olarak uzun iyileşme sürecine gerek olmadan kaliteli sonuçların alınmasını sağlayan bir liposuction teknolojisidir.

Genel olarak bölgesel yağların kişi üzerindeki olumsuz etkisini önlemek amacı ile geliştirilen bu teknikte yağ alma işlemi gerçekleşmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmak için kullanılan bu yöntemde iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak en az cerrahi operasyon gerektiren bu işlemde yağlar parçalanarak en aza indirilmektedir. Bu yöntemde kullanılan ses dalgalarının ilk ve en önemli hedefi yağlardır. Bu sebeple de diğer dokulara zarar vermeyen Vaser Liposuction fazlası ile tercih edilmektedir. Ağrı ve acı hissinin de en aza indiği bu operasyonda hasta günlük hayatını normal bir şekilde devam ettirebilmektedir.

Vücutta en aza inen morluk, şişlik gibi unsurlarda gözlemlenmemektedir. Bu işlemden sonra genellikle korse kullanımı alınabilecek verimi arttırmaktadır. Yaklaşık olarak 2-3 hafta boyunca tercihe göre kullanılabilen korse sonrasında daha sağlıklı bir sıkılaşma gözlemlenir. Bu işlem kalıcı bir işlem olmayıp düzensiz spor, aşırı yemek yeme isteği ile karşı karşıya kalınıyor ise kilo almak muhtemel bir hale gelmektedir. Kilo alınması ile tekrar bölgesel yağlanmalar meydana gelebilmektedir.

Vaser liposusuction’ın bir diğer önemli özelliği de bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, dolgu olarak vücudun başka yerlerinde kullanılabiliyor. Bu da demek oluyor ki Vaser Lipo ile hem daha güzel bir karına sahip oluyorsunuz hem de karın bölgenizden alınan yağlarla göğüslerinize dolgunluk verebiliyor, bacaklarınızdaki eğriliği giderebiliyor, yüzdeki çizgiler doldurulabiliyor ya da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Böylelikle bir yandan incelmiş bir yandan da gençleşmiş oluyorsunuz.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Diyet ve spor yapan ancak yine de yağlarından kurtulamayan herkes için uygun bir operasyondur.

Güvenli ve en az riskli olan bu operasyonda erkeklerde oluşan aşırı meme büyümesinde de bu operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Meme büyültme ve küçültme işlemlerinin yanı sıra popo, kol, bacak, diz, yanak, karın bölgesi gibi yerlerde yağ parçalayarak gerekli diğer bölgeler için de kullanılabilir hale gelmektedir. Vaser Liposuction işleminin normal bir liposuction yönteminden en temel farkı yağ tabası önce sıvı bir hale getirilir.  Bu sebeple de sonrasında ki etki daha gözle görülebilir bir hale gelecektir.

Vaser Liposuction Yaptıracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bu yöntem her ne kadar en az riskli bir operasyon olarak değerlendirilse de oldukça hassas operasyonlar arasında sayılmaktadır. Bu sebeple de dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Doktor Seçiminin Önemi

Doktor seçiminde en önemli nokta beklentilerinizin karşılanabilmesidir. Bu sebeple de uzman bir doktor tarafından daha iyi sonuç elde edilebilecek bu işlemde doktor seçimi oldukça önemlidir.vaser liposuction

 • Yağ Miktarının Belirlenmesi

Operasyon sonrası hastanın sağlık durumu açısından alınacak yağ miktarı oldukça önemlidir. Bu sebeple de alınacak yağın belirli bir miktarda limiti vardır.

 • Aspire Edilen Yağın Kullanımı

Bazı bölgeler için yağ dokusu kullanım için uygun olabilmektedir; ancak sadece dolgu için kullanılabilen yağda Vaser ile aspire edilen yağ dolgu için daha uygun hale gelmektedir.

 • Egzersiz ve Diyetin Önemi

Bu yöntem her ne kadar yağ hücrelerini azaltsa da iyileşme sonrasında bu durumu kontrol altına alabilmek adına spor ve diyet yapılmalıdır.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Liposuction tek bir alana uygulanabileceği gibi birden fazla problemli bölgeye de uygulanabilir. Erkeklerde meme dokusunun fazla gelişmiş olması da vaser liposuction yöntemi ile jinekomasti uygulanabilir. Kadınların en çok tercih ettiği bölgeler ise:

 • karın
 • basen
 • kollar ve
 • gıdı bölgesidir.

Kısacası vaser liposuction yağların birikmiş olduğu her yere uygulanabilir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüsler bu bölgelere örnektir. Eğer tek ve küçük bir alana uygulama yapılacaksa lokal anestezi uygulanır. Fakat geniş bir alana uygulama yapılacaksa sedasyon ya da genel anestezi uygulanır.

Vaser Liposuction Süreçleri

 • Vaser Liposuction işleminde kesinlikle hiçbir acı hissedilmez. Eğer işlem sırasnda herhangi bir ağrı ya da sancı hissedilirse lokal anestezi uygulanır. Operasyon süresi ise uygulama yapılacak alanın sayısı ve alanına göre değişiklik gösterir. Fakat genel olarak 1-2 saat arasında operasyon gerçekleşir. Uygulamanın ardından 3-4 saatlik bir dinlenme sonucundan klinikten çıkılabilir, birkaç gün sonra da rutin hayatına dönebilir. Kişinin bir süre korse giymesi de tavsiye edilir.
 • Tedaviden sonra ise kişi yaklaşık 3-4 kilo verebilir.
 • Birçok hastada sonuçlar hemen görülür. Fakat işlem yapılan alanların görünümü tedaviden 5-6 hafta sonra tam olarak belli olur.

Vaser Liposuction Ameliyatının Avantajları Nedir?

Son derece bölgesel yağ azaltma tedavi yöntemi olan vaser liposuction, vücuttaki yağ dokusunun dağınık dağılımını düzenleyerek sağlıklı ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı edinmiş kişilerin daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Vaser Liposuction Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

Vaser Liposuction Ameliyatı Yorumları

 • ziyaretçi
  Arzu Nur 31.05.2019
  vaser liposuctionu karın yaplarımdan kurtulmak içinde yaptıblr miym
 • doktor
  FBM ESTETİK 31.05.2019
  Merhaba Arzu Hanım, +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza karın bölgenizin önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Vaser Liposuction Ameliyatı için Yorum Yapın

Yorum Yap


RlhFLH
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
RlhFLH
KAPAT
DOKTORA SOR