Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Vaser Liposuction Ameliyatı

Vaser Liposuction Ameliyatı
9 ay önce
0

Vaser Liposuction Nedir?

Genel olarak bölgesel yağların kişi üzerinde ki olumsuz etkisini önlemek amacı ile geliştirilen bu teknikte yağ alma işlemi gerçekleşmektedir. Bölgesel yağlardan kurtulmak için kullanılan bu yöntemde iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

vaser liposuctionUltrasonik ses dalgaları kullanılarak en az cerrahi operasyon gerektiren bu işlemde yağlar parçalanarak en aza indirilmektedir. Bu yöntemde kullanılan ses dalgalarının ilk ve en önemli hedefi yağlardır. Bu sebeple de diğer dokulara zarar vermeyen Vaser Liposuction oldukça fazlası ile tercih edilmektedir. Ağrı ve acı hissinin de en aza indiği bu operasyonda hasta günlük hayatını normal bir şekilde devam ettirebilmektedir.

Vücutta en aza inen morluk, şişlik gibi unsurlarda gözlemlenmemektedir. Bu işlemden sonra genellikle korse kullanımı alınabilecek verimi arttırmaktadır. Yaklaşık olarak 2-3 hafta boyunca tercihe göre kullanılabilen korse sonrasında daha sağlıklı bir sıkılaşma gözlemlenir.  Bu işlem kalıcı bir işlem olmayıp düzensiz spor, aşırı yemek yeme isteği ile karşı karşıya kalınıyor ise kilo almak muhtemel bir hale gelmektedir. Kilo alınması ile tekrar bölgesel yağlanmalar meydana gelebilmektedir.

Vaser Liposuction Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Diyet ve spor yapan; ancak yine de yağlarından kurtulamayan herkes için uygun bir operasyondur.

Güvenli ve en az riskli olan bu operasyonda erkeklerde oluşan aşırı meme büyümesinde de bu operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Meme büyültme ve küçültme işlemlerinin yanı sıra popo, kol, bacak, diz, yanak, karın bölgesi gibi yerlerde yağ parçalayarak gerekli diğer bölgeler için de kullanılabilir hale gelmektedir. Vaser Liposuction işleminin normal bir liposuction yönteminden en temel farkı yağ tabası önce sıvı bir hale getirilir.  Bu sebeple de sonrasında ki etki daha gözle görülebilir bir hale gelecektir.

Vaser Liposuction Yaptıracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bu yöntem her ne kadar en az riskli bir operasyon olarak değerlendirilse de oldukça hassas operasyonlar arasında sayılmaktadır. Bu sebeple de dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Doktor Seçiminin Önemi

Doktor seçiminde en önemli nokta beklentilerinizin karşılanabilmesidir. Bu sebeple de uzman bir doktor tarafından daha iyi sonuç elde edilebilecek bu işlemde doktor seçimi oldukça önemlidir.

  • Yağ Miktarının Belirlenmesi

Operasyon sonrası hastanın sağlık durumu açısından alınacak yağ miktarı oldukça önemlidir. Bu sebeple de alınacak yağın belirli bir miktarda limiti vardır.

  • Aspire Edilen Yağın Kullanımı

Bazı bölgeler için yağ dokusu kullanım için uygun olabilmektedir; ancak sadece dolgu için kullanılabilen yağda Vaser ile aspire edilen yağ dolgu için daha uygun hale gelmektedir.

  • Egzersiz ve Diyetin Önemi

Bu yöntem her ne kadar yağ hücrelerini azaltsa da iyileşme sonrasında bu durumu kontrol altına alabilmek adına spor ve diyet yapılmalıdır.

Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır.

0

0 Yorumlar

0
0
2
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


Vaser Liposuction Ameliyatı için Yorum Yapın
fX3Xbn

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR