Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Silikon Çıkarma Ameliyatı

Silikon Çıkarma Ameliyatı
9 ay önce
0

Silikonu yenilemek isteyen veya başka bir silikon taktırmak isteyenler silikon çıkarma ameliyatı yaptırmaktadır.

Silikon Çıkarma Ameliyatının Gerekli Olduğu Durumlar

Bu durumlar içerisinde ise meme protezinin zarar görmesi, yaşanan simetri bozuklukları, kapsül oluşumu veya meme protezi sonucunda oluşan rahatsızlıklar nedeni ile silikon çıkartılmaktadır. Kapsül oluşumu ise silikonun çıkartılması gereken oldukça önemli bir konu olmaktadır. Kapsül, vücudun meme protezini kabul etmemesi sonucunda oluşmaktadır. Bu tehlikeli bir durum olduğundan dolayı silikonun kesinlikle çıkartılması gerekmektedir.

Kapsül Hangi Durumlarda Oluşur?

Vücut silikonu bazı durumlarda yabancı bir madde olarak algılamaktadır. Bunun sonucunda da silikonu vücuttan atmak istemektedir. Silikonun çevresine ise birtakım madde salgılamaktadır ve silikonu çevrelemektedir. Bunun sonucunda kapsül oluşumu meydana gelmektedir. Çeşitli masaj yöntemleri ile kapsül oluşumu azaltılabilmektedir. Fakat kapsül oluşumu ilerlediği zaman ise dayanılmaz ağrılara sebep olmaktadır ve meme çevresinde birtakım sertlikler ve bozulmalar meydana gelmektedir. Bu durumda ise silikonların mutlaka çıkartılması gerekmektedir.

Silikon çıkartma ameliyati

Silikon Çıkarma Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Her yaştan kadın herhangi bir kronik hastalığa sahip olmadığı sürece silikon çıkarma ameliyatını yaptırabilmektedir. Silikon çıkarma ameliyatından önce hastaya tahliller yapılmaktadır. Daha sonrasında ise uygun olan hastalara silikon çıkarma ameliyatı uygulanmaktadır. Silikon çıkarma ameliyatı ise genellikle 50 yaşa kadar uygun görülmektedir.

Silikon Çıkarma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Silikon çıkarma ameliyatı ise genellikle 50 ve 80 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Hasta lokal veya genel anestezi altında olduğundan dolayı ameliyat esnasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Silikon çıkartıldıktan sonra yeniden başka bir silikon takılması halinde ameliyat süresinde değişiklikler meydana gelmektedir.

Silikon Çıkarma Ameliyatı Sonrası

Silikon çıkartıldıktan sonra memelerin içi boşalmaktadır. Bunun sonucunda da memede çeşitli deformasyonlar gerçekleşmektedir ve memelerde büyük bir değişim meydana gelmektedir.  Silikonun boyutuna göre ise memelerde birtakım sarkmalar görülebilmektedir. Sporun yeterli kalmadığı durumlarda ise meme germe ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında meme deformasyonunun önüne geçmek için dengeli beslenme oldukça önem taşımaktadır. Sık kilo alıp vermek de meme deformasyonunun artmasına neden olmaktadır.

Meme silikonu çıkartma

Silikon Çıkartıldıktan Sonra İz Kalır Mı?

Silikon takılma aşamasında meme altında çok az bir iz kalmaktadır. Silikon çıkarma ameliyatında da ek olarak daha başka iz kalmaması için aynı yerden silikonlar çıkartılmaktadır.

Silikon Çıkarma Ameliyatının Bir Zararı Var Mıdır?

Silikon çıkarma ameliyatının vücut açısından bilinen zararı bulunmamaktadır. Sadece işlem sonrasında memelerde birtakım deformasyonlar gerçekleşmektedir. Bu durum ise spor ile düzeltilebilmektedir ve bireyler yaşamlarına aynen devam edebilmektedirler.

0

0 Yorumlar

0
0
1
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


Silikon Çıkarma Ameliyatı için Yorum Yapın
nfXeWX

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR