WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Blog İğneli Epilasyon
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
hSd9BC

İğneli Epilasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

İğneli Operasyon Nedir?

İğneli epilasyon, tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır.

Elektrik ile yakılan tüyler eski işlevini gösterememekle birlikte uzun vadede oldukça büyük avantajlara da sahiptir. Bu avantajlardan ilki doğru zamanlarda uygulanan bu işlemin uzun vadede sağlıklı sonuçları ortaya koyabilmesidir.

İğneli Operasyon Türleri

İğneli epilasyon türleri iki şekilde sınıflanmaktadır;iğneli epilasyon

 • Gelvanik İğneli Epilasyon: Bu metotta iğne köke elektrik enerjisi aktarılmaktadır. Sodyum hidroksit ile birlikte kök hücresi tamamen parçalanır.
 • Termolisis İğneli Operasyon: İletken olarak su kullanılan bu metotta kökü sarmalayan köke titreşim kullanılır. Bu titreşim kökün ısınmasını ve kendi kendini yok etmesini sağlar.

İğneli Lazer Epilasyonunun Yapım Aşamaları

 1. Öncelikle belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir. Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir.
 2. Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır.
 3. Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir. Eğer kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir.
 4. Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir.

İğneli Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemler uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır;

 • Lazer yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. Bu durum operasyonun olumsuz sonuç vermesine neden olur.
 • Lazer yapılan bölgeye kozmetik ürünleri de kullanılmamalıdır. Lazer işlemi neredeyse tüm vücut için uygundur. Bu sebeple yüz, el, kol, kol altı, genital bölge, yani her bölge için uygun olabilecek bu lazer türü genel olarak iz bırakmayan bir şekilde gerçekleştirilebilir.
 • Yüzünüzü yıkarken hassas davranmalı ve mümkün olduğunca soğuk ya da ılık su tercih edilmeli. Eğer vücudunuzun başka herhangi bir yerine iğneli lazer epilasyonu işlemi yaptırdıysanız mümkün olduğunda suyla temasından kaçının ya da ılık veya soğuk suyla yıkayın.
 • Mümkünse yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalı. Lazer işlemi sonrasında iğnelerin oluşturduğu kızarıklıklar güneşe karşı duyarlı olacaktır.

İğneli Lazer Epilasyonu Kimler Yaptıramaz?

iğneli epilasyonŞeker hastası olanlar hekim onayı ile bu işlemi gerçekleştirebilmekte olup egzama gibi hastalıklara sahip kişiler için de hekim onayı gerekmektedir. Kalp pili olanlar, hamileler, enfeksiyonu olanlar, bazı varisli hastalar, kanser hastaları, bulaşıcı hastalığı olanlar, bazı cilt hastaları bu işlem için uygun değillerdir.

İğneli Lazer Epilasyonu Öncesinde Yapılması Gerekenler

İğneli lazer öncesinde eğer kökten alınan kıl kökleri var ise daha öncesinde belirli bir miktar uzatılması gerekmektedir. Bu şekilde kökler daha rahat bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Bu durumların da karşılanması halinde her kişi iğneli lazer epilasyonunu gerçekleştirebilmektedirler.

İğneli Lazer Epilasyon Riskli Midir?

İğneli lazer epilasyon son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Kişiye özel iğneler kullanıldığı ve son derece steril olduğu için bulaşıcı hastalıklara maruz kalma riski de yoktur.

İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Süreç kişiden kişiye ve kılların yapısına göre değişiklik gösterir. Fakat diğer epilasyon türlerine göre daha kesin ve hızlı bir sonuç verir. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözle görülmeye başlanılacaktır. Başta seanslar çok sık olacakken sonradan bu sıklık azalacaktır.

İğneli Epilasyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

İğneli Epilasyon Yorumları

 • ziyaretçi
  Jale 12.07.2019
  ücretler ne kadar
 • doktor
  FBM ESTETİK 13.07.2019
  Merhaba Jale Hanım.İğneli epilasyon ile ilgili 444 1 326 numaralı hattımızdan fiyat bilgisini ve diğer detayları öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Ömer Faruk Akyazan 31.08.2019
  Merhabalar bende iğneli epilasyon yaptırdım ve çok memnunum.Google a iğneli epilasyon ödüllü yazınca direk üst sırada çıkıyor.
 • doktor
  FBM ESTETİK 02.09.2019
  Merhaba Ömer Faruk Bey.Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  aras arman 10.10.2019
  İğneli epilasyonun çok can yaktığını öğrendim. Acaba bu işlemi yapmadan lazer yapılacak bölgeyi uyuşturmak mümkün mü?
 • doktor
  FBM ESTETİK 10.10.2019
  Merhaba.İğneli epilasyon ile ilgili fiyat bilgisini ve uygulama detaylarını 444 1 326 numaralı hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Gökhan 13.10.2019
  Merhaba... Araştırma yaparken iğneli epilasyonun en etkili yöntem oldugunu gördüm.. Ben göğüs; omuz, Sırt olarak yaptırmak istiyorum.. Vücudumda yogun olan tüylenmeden kurtulmaya karar erdim.. Şimdi siz bana saat ücreti ve bu komple vücüt için afaki olarak maximum bir fyat çıkarır mısınız... Kıl yogunlugu fazla vücüdümda... Teklifinize göre gelip muayene olacağım ve başlayacağım
 • doktor
  FBM ESTETİK 15.10.2019
  Merhaba Gökhan Bey.İğneli epilasyon ile ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için 444 1 326 numaralı hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Büşra Çelik 02.04.2021
  Merhaba yüzüme iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum fakat iz kalmasından korkuyorum iz kalmayacağına dair garanti verebiliyor musunuz yoksa bu kişiden kişiye değişiyor mu?
 • doktor
  FBM ESTETİK 06.04.2021
  Merhaba Büşra Hanım.İğneli epilasyon ile ilgili tüm sorularınız için 444 1 326 numaralı hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.İyi günler dilerim.

İğneli Epilasyon için Yorum Yapın

Yorum Yap


hSd9BC
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
hSd9BC
KAPAT
DOKTORA SOR