WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Zihin ve Diyet

3 + 5  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

9 + 2  Captca Değiştir
7 + 8  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Zihin ve Diyet

Her zihin belirli şartlanmalar aşıldığı takdirde üst düzey bir performans gösterir. Bu durum insanların varoluşundan bu yana çeşitli aşamalarda gerçekleşmiştir. Zihnin gelişimi,  insanoğlunun yaşamına bağlı olarak, gelişen bir faktör olarak ön plana çıkıyor.zihin diyet

Günümüzdeki bireylerin en büyük problemleri arasında fazla kilolar yer alıyor. Bu durum özellikle gün içerisinde yoğun bir iş temposu bulunan ve fast food tüketen bireyler açısından geçerli. Aynı zamanda haftanın en az 1-2 günü spor yapmayan bireyler daha sonra oldukça sağlıksız bir görünüme kavuşuyorlar. Bu durumun üstesinden gelebilmek için farklı uzmanlar tarafından ortaya konan diyet programları, uygun bir motivasyon oluşmadığı takdirde, çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanıyor. Zihnimizi kullanarak bize en uygun diyet programını seçebilmek mümkün mü? Zihin belirli ortam sağlandığı takdirde üst düzey bir analiz yapabilen ve fayda/maliyet analizi gerçekleştirebilen önemli bir etkendir. Zihnimizi olumlu bir şekilde kullanarak diyet programlarını başarılı bir şekilde tamamlayabilmemiz mümkün. Bu durumun oluşması için öncelikle özgüven gerekiyor.

zihinsel diyetZihin ve diyet uyumunun sağlanabilmesi için tavsiyelerimiz şu şekilde:

Öncelikle gerçek ile temasını kaybetmeyin. Sizlere 3 ay içerisinde 20 kilo verebilecek bir diyet programının peşinden gitmeyin. Bu durum gerçekleşse bile sağlığınızı kaybetmeniz oldukça büyük bir ihtimal.

Kendinize güvenin. Vücudunuzu düzenli bir şekilde olumsuzlayarak herhangi bir gelişme kaydedebilmeniz mümkün değil. Kendinize değer verin.

Gerçekçi ve sınırları zorlamayan bir diyet programı seçtikten sonra uyumlu bir şekilde hareket edin. Hırslarınızı ve gösterişlerinizi bir kenara bırakın. Bu tip tutumlar yapay bir özgüven edinmenizi sağlar.

Düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmeyin. Mümkünse spor içeren bir diyet programı tercih edin. Bu durum sizin açınızdan daha iyi bir tercih olabilir. zihin ve diyet ilişkisi

Zihnini olumlu bir şekilde kullanabilen birey, dış dünyada yaşanan olaylardan minimum bir oranda etkilenir. Zihin bireyin bulunduğu ortama adaptasyon sağlaması açısından oldukça önemlidir. Bu adaptasyonun sağlanması halinde, zihnin işlevleri açığa çıkabilecektir. Diyet yapmak istiyorsanız öncelikle net bir karar vermeniz gerekiyor. Net bir sonuç almak istiyorsanız, hedefe varabilmeniz için belirli bir yol haritası içerisinde yaşamanız önemli bir ölçüttür.

Zihin Gücüyle Diyet İlişkisi

Bu koşullar sağlandığı takdirde sağlıklı bir diyet süreci gerçekleştirmek mümkün olabilecektir. Belirlediğiniz diyet programı sonrasında diyete başlamak istediğiniz tarihi belirlemeniz gerekiyor. Diyetin ilk haftası, kararlılığınız açısından hayati bir önem taşıyor. Diyet programına ilk hafta uyum sağladıktan sonra artık her şey daha kolay olur.

diyet ve beyinZihin ve diyet uyumu sağlandığı takdirde hedeflediğiniz kiloya ulaşabilmeniz mümkün. Uygun bir diyet programını sağlamak için alanında uzman diyetisyenler ile görüşmeniz tavsiye ediliyor. Bu sayede sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkilemenin önüne geçebilirsiniz. Kısa bir zaman zarfında beklediğinizden daha fazla kilo verdiğiniz takdirde bir sağlık kuruluşu ile görüşmeniz yararlı olacaktır. Olumlu bir diyet süreci yaşamak sizin elinizde!

Hayati AKBAŞ Instagram

Zihin ve Diyet Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


7 + 1  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326