WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Somon DNA

0 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

0 + 3  Captca Değiştir
8 + 4  Captca Değiştir
(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Somon DNA

Canlı dokunun yapı taşı DNA’dır. DNA ise protein yapılıdır. DNA dokularımıza ait tüm özellikleri hafızasında barındırır ayrıca kalıtım ile geçen tüm fiziksel özelliklerden de DNA’larımız sorumludur.somon dna cilt genclestirme

Yapılan araştırmalar somon balığı sperm DNA’ sının (SOMON DNA) insan DNA’sı ile çok yakın benzerlik gösterdiğini ortaya koymuştur. Elde edilen bu bilgiler ışığında SOMON DNA içerikli ürünlerin, yıpranmış ve yaşlanma belirtileri gösteren insan dokusunun tamirinde kullanılabileceği düşüncesine yoğunlaşılmıştır.
 

Somon DNA Nedir?


Günümüzde SOMON DNA içeren bu ürünlerin yaşlanma belirtilerini engellediği ve hatta meydana gelmiş olan belirtileri ortadan kaldırıp iyileştirdiği yönünde klinik çalışmalar mevcuttur.

SOMON DNA ve onunla kombine edilmiş Hyaluronik Asitli solüsyonların kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hyaluronik Asit ise vücudumuzun bağ doku yani destek doku elemanlarımızdan bir tanesidir. Hyaluronik Asit ve SOMON DNA’ dan oluşan bu kombinasyon medikal estetik alanında özellikle cilt- cilt altı dokuyu onarmak ve yenilenmesini uyarmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede ciltte elastıkiyet artışını sağlayan kolajen ve elastin sentezi meydana gelir. Bu medikal içerikteki Hyaluronik Asit cildin nem doygunluğunu sağlarken SOMON DNA molekülü ile yeni protein sentezi uyarılarak cilt altı bağdokusu ve cildin yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanır.

Ayrıca yaşlanmayı geciktirici bir etki olarak anti-oksidan sistem hareketlendirilmiş olur. Anti-oksidan sistem, yaşayan hücrelerde, artık maddelerin uzaklaştırılmasını ve tüketilen enerjinin yerine konmasını sağlayan bir çalışma mekanizması ile çalışır.

somon dnaSonuç olarak; kullanılan SOMON DNA + Hyaluronik Asit solüsyonu cilt- cilt altı nem dengesi, bağ doku yenilenmesi ve yaşlanmanın geciktirilmesi şeklinde getirilere sahiptir. Bu sayede cilt ışıltı ve tonus artışı (gerginlik)  kazanır. SOMON DNA uygulamasının neden olduğu dermal ve supdermal DNA yenilenmesi doku gençleşmesi ile sonuçlanır. Devam edecek yaşlanma süreci ise yavaşlatılarak hastaya zaman kazandırılmış olur.

SOMON DNA uygulaması yeni nesil bir cilt gençleştirme, yaşlanma geciktirici ayrıca da sonuçları oldukça yüz güldürücü olan medikal estetik bir uygulamadır.

Dr. Hülya Ettekin
FBM Estetik Tıp Merkezi

Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


6 + 3  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326