WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Sakal Ekimi

2 + 5  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

1 + 3  Captca Değiştir
9 + 1  Captca Değiştir
(4 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Sakal Ekimi

Erkeklerin yüzlerindeki sakal bölgesinin bazı kısımlarında çeşitli nedenlerden dolayı sakallar çıkmayabilir. Buda şekil bozukluğuna neden olduğu için kişi için olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Sakal ekimi bu gibi durumlarda kesin çözüm veren bir uygulamadır. Bu ekimle, sayesinde sakalın çıkmadığı ya da seyrek sakal çıkan bölgelerde yapılan uygulamalar ile sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Sakal ektirme

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle enseden döner bölgeden saç kökü alınmaktadır.
 2. Alınan bu kökler kılların olmadığı bölgelere uygulanır ve doğal sakal görünümüne sahip olunmaktadır.
 3. Yapılan uygulamada dikkat ile grefler alındığı için alınan bölgede herhangi bir iz veya belirti oluşmamaktadır.
 4. Bölgesel olarak sakal kaybı varsa, geri kalan bölgenin sıklığına uygun olarak kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır.

Eğer kişinin yüzünde hiç sakal yoksa istediği sıklığa göre kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır. Sakalın tamamen olmadığı durumlarda ortalama olarak 1000 ile 3000 köke ihtiyaç duyulmaktadır.

Sakal Ekimi Öncesi

İnsan yüzünde sakal seyrekliği olabilir, yüzünde bulunan yara veya yanıklardan dolayı da sakal çıkmıyor olabilir. Bu tür sorunlar sakal ektirme uygulamasına yönlendirmektedir. Sakal ekimi hormonların yerleştiği 20 ila 22 yaş aralığından itibaren başlamaktadır. Favori ekimi ile kaş ekimi bu ekimle benzerlik göstermekte olup, kılları düzensiz olanların ve eksik çıkanların da sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Sakal ekimi, saç ekimi gibi değildir; çünkü kişiden kişiye değişik yoğunlukta sakallar bulunmaktadır. Kayıp varsa bu durumda civardaki sakal sıklığı planlanarak çevredeki tüyler ile uyumlu hale getirilir. Hasta tamamen sakalsız yani köse ise istenilen yoğunluğa göre 1500 ila 3000 kök ekimi arasında değişmektedir.
sakal ekilmesi

Sakal Ekimi Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra pıhtılaşmış kan nedeni ile sakal ekiminin yapıldığı bölge kırmızı olarak görülür. 24 ya da 48 saat sonra yapılan temizleme ile pıhtılaşmış temizleneceği için sakallar artık görülmeye başlar. Vücut ekilen sakal köklerini besleyeceğinden dolayı ekilen yerde kanlanmalar oluşur. Bu kanlanmalar 1-2 hafta içerisinde ortadan kalkar. Bu dönem içerisinde ekim bölgesinde sivilceler görülebilir, bu durum normaldir.

Sakal nakli gerçekleştiren erkeklerin yaş aralığı sabit olmayacaktır. Modern sakal ekimi işlemi lokal anestezi uygulanarak bölge yapılır böylece tedavi gören kişi nakil sırasında acı hissetmez. Ülkemizde çoğu erkeğin sakal ektirmesindeki amaç sakalı çıkmayan erkeklere yapılan toplumsal baskı ve son zamanlarda kadınların ilgisini daha fazla çeken, erkeklerin bir adım daha öne çıkmasını sağlayan sakallı erkek akımıdır. Saç ekiminin benzeri olan yöntem şu an saç ekiminden daha farklı bir ücretlendirme ile yapılmaktadır. Sebebi de sakal köklerinin saç köklerinden daha sıkı bir çalışma alanıyla yapılmasıdır.

Aslında bu yöntem yüz saçı nakli yöntemi olarak anılmaktadır; çünkü birebir sakal değil daha çok saça benzer tüy nakli gerçekleştirilir. Bu yeni sakallar zamanla kalın ve sertleşen kıl yapısını alır. Tabi düzenli ve dikkatli traş olunması sakal nakli sonrası kökleri güçlendirerek tüy şeklinde sertleşmeyi sağlar.

sakal ekimi operasyonuKök Sayısının Hesaplanması

 • Ortalama bir insanda bıyık için 350 ile 500 arası kök,
 • Tam bir keçi sakalı için 600 ile 700 kök,
 • Favori için 200 ile 250 arası kök yanak sakalı için de 300 ile 700 arası kök,

Nakli gerçekleştirilmesi gerekmektedir denilebilse de bu durum hastadan hastaya daima değişkenlik gösterir. Sakal ekimi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular


Sakal ekimi ciddi bir iş olduğundan Doç. Dr. Hayati Akbaş liderliğindeki FBM Tıp Merkezi'ne ulaşabilir ve tedavi olabilirsiniz.
Evet genellikle sakaldan saç ekimi yapılabilmektedir; ama online muayene olarak önce uzmana görünmek çok daha faydalı olacaktır.
Sakal ekimi fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden ücret bilgisini WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.
Sakal uzaması günde 0,25 mm ile 0,35 mm arasındadır.
Hayati AKBAŞ Instagram

Sakal Ekimi Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Yıldıray - 10.11.2017 18:06

  21 yaşındayım ama sakallarım çıkmıyor? ne yapacğaım

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 11.11.2017 13:12

   Merhaba Yıldıray Bey. Detaylı analiz ve sakal ekimine uygun olup olmadığınızı belirlemek üzere 0530 762 7002 numaralı hattımıza yüz bölgenizin yakın çekim fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. İyi günler dilerim.

Yorum Yapın


7 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326