WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Sakal Ekimi

9 + 8  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

4 + 1  Captca Değiştir
5 + 4  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Sakal Ekimi

Erkeklerin yüzlerindeki sakal bölgesinin bazı kısımlarında çeşitli nedenlerden dolayı sakallar çıkmayabilir. Buda şekil bozukluğuna neden olduğu için kişi için olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Sakal ekimi bu gibi durumlarda kesin çözüm veren bir uygulamadır. Sakal ekimi sayesinde sakalın çıkmadığı bölgelerde yapılan uygulamalar ile sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Sakal ekimi estetiği

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi işlemini gerçekleştirmek için öncelikle başın arka kısmındaki döner bölgede kökleri alınmaktadır. Alınan bu kökler sakalın olmadığı bölgelere uygulanır ve doğal sakal görünümüne sahip olunmaktadır. Yapılan uygulamada dikkat ile grefler alındığı için alınan bölgede herhangi bir iz veya belirti oluşmamaktadır. Bölgesel olarak sakal kaybı varsa, geri kalan bölgenin sıklığına uygun olarak kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır. Eğer kişinin yüzünde hiç sakal yoksa kişinin istediği sıklığa göre kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır. Sakalın tamamen olmadığı durumlarda ortalama olarak 1000 ile 3000 köke ihtiyaç duyulmaktadır.

Sakal Ekimi Öncesi

Erkeklerin en dikkat çeken yerlerinden biri de hiç şüphesiz sakallarıdır. İnsan yüzünde sakal seyrekliği olabilir, yüzünde bulunan yara veya yanıklardan dolayı da sakal çıkmıyor olabilir. Bu tür sorunlar sakal ekimine yönlendirmektedir. Sakal ekimi hormonların yerleştiği 20 ila 22 yaş aralığından itibaren başlamaktadır. Sakal ekimi, favori sakallarını uzatmak isteyenlerin, sakal tellerinin düzensiz olanların ve eksik sakal çıkanlarında sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. 

Sakal ekimi, saç ekimi gibi değildir; çünkü kişiden kişiye değişik yoğunlukta sakallar bulunmaktadır. Bölgede sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığı planlanarak çevrede ki sakallar ile uyumlu hale getirilir. Hasta tamamen sakalsız yani köse ise istenilen yoğunluğa göre 1500 ila 3000 kök ekimi arasında değişmektedir.
sakal ekimi

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimi işlemi tamamlandıktan sonra pıhtılaşmış kan nedeni ile sakal ekiminin yapıldığı bölge kırmızı olarak görülür. 24 ya da 48 saat sonra yapılan temizleme ile pıhtılaşmış temizleneceği için sakallar artık görülmeye başlar. Vücut ekilen sakal köklerini besleyeceğinden dolayı ekilen bölgede kanlanmalar oluşur. Bu kanlanmalar 1-2 hafta içerisinde ortadan kalkar. Bu dönem içerisinde ekim bölgesinde sivilceler görülebilir, bu durum normaldir.

Sakal nakli gerçekleştiren erkeklerin yaş aralığı sabit değildir. Modern sakal ekimi işlemi lokal anestezi uygulanarak bölge yapılır böylece tedavi gören kişi nakil sırasında acı hissetmez. Ülkemizde çoğu erkeğin sakal ektirmesindeki amaç sakalı çıkmayan erkeklere yapılan toplumsal baskı ve son zamanlarda kadınların ilgisini daha fazla çeken, erkeklerin bir adım daha öne çıkmasını sağlayan sakallı erkek akımıdır. Saç ekiminin benzeri olan yöntem şu an saç ekiminden daha farklı bir ücretlendirme ile yapılmaktadır. Sebebi de sakal köklerinin saç köklerinden daha sıkı bir çalışma alanıyla yapılmasıdır.

Aslında bu yöntem yüz saçı nakli yöntemi olarak anılmaktadır; çünkü birebir sakal değil daha çok saça benzer tüy nakli gerçekleştirilir. Bu yeni sakal zamanla kalın ve sertleşen kıl yapısını alır. Doğal görünümlü gerçek bir sakal haline dönüşür. Tabi düzenli ve dikkatli traş olunması sakal nakli sonrası köklerin güçlenerek tüy şeklinde sakalın sertleşmesini sağlar.

Sakal Ekimi Kök Sayısı Hakkında

sakal ekimi operasyonuOrtalama bir insanda bıyık için 350 ile 500 arası kök, tam bir keçi sakalı için 600 ile 700 kök, favori için 200 ile 250 arası kök yanak sakalı için de 300 ile 700 arası kök nakli gerçekleştirilmesi gerekmektedir denilebilse de bu durum hastadan hastaya daima değişkenlik gösterir. Ortalama bir insanda bıyık için 350 ile 500 arası kök, tam bir keçi sakalı için 600 ile 700 kök, favori için 200 ile 250 arası kök yanak sakalı için de 300 ile 700 arası kök nakli gerçekleştirilmesi gerekmektedir denilebilse de bu durum hastadan hastaya daima değişkenlik gösterir.

 

 

Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


2 + 5  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326