Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Kaş Ekimi

Kaşlar, bir bayan için oldukça önemli bir yüz detayıdır ki günlerini belki de ayna karşısında kaşlarını düzeltmekle harcarlar; ancak kaşlarda oluşan sorunlardan dolayı kaş dökülmeleri meydana gelebilir bu da hem erkek hem kadınlarda görünümsel bozukluklara neden olmaktadır. Seyrek kaşların olması ve bu kaşların ya da kirpiklerin gürleştirilmesi istenebilir. Bunun için ise kaş ekimi bireylerin bu tarz sorunlarla baş etmesinde önemlidir. Kaş ekimi ve kaş kaldırma uygulaması özellikle bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kaş ve kirpik dökülmesi ve çeşitli nedenlerden dolayı olmaması kişileri olumsuz olarak etkilediği için kaş görünümünün kazanılması için kaş ekiminde estetik uygulaması yapılmaktadır. Yapılacak olan ekim işlemi fue yöntemi ile yapılmaktadır. Fue yöntemi hastanın vücudundaki başka bir bölgeden kıl köklerinin sorunlu bölgeye nakledilmesidir yani kaş bölgesine uygun görülen ve kişinin kendi vücudunda bulunan kökler alınarak kaşlara uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde hem dökülen kaşlarınız sona erebilir hem de kıl köklerinin güçlü olmasıyla birlikte tekrardan bu sorunu yaşama riskiniz azalabilir.

 

Kaş ekiminde süreç basittir ve diğer insanların görünüşünüzle ilgili nelerin değiştiğini anlaması zordur; çünkü sonuçlar fark edilmeyecek kadar ince olmaktadır.

 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi local anesteziyle beraber uygulanmaktadır, böylece hasta rahatlayabilir. Kaşların ekimi işlemi yapılmadan önce ekilecek olan köklerin nereden alınacağına karar verilmektedir. En yararlı olan ensede bulunan saç kökleridir. Bu bölge haricinde koltuk altı ve kollarda bulunan köklerde duruma göre kullanılabilir; çünkü hem ensedeki hem de koltuk altı ve kollarda ki kökler kolay kolay dökülmeyen ve yapı olarak vücudun en sağlam kıl yapısına sahip bölgeleridir. Kaşlardaki dökülme sorununu bu noktalardan alınacak olan köklerin incelenip hem kaşınızın genel görünümüne uyacak hem de fazla uzayarak sizleri zor durumlarda bırakmayacak şekilde olanları tercih edilir.

Sağlıklı görünen kaş elde etmek için ortalama 500 greft gerekebilir. Mevcut kaşın boyutuna ve kalınlığına uygun olarak elde edilmek istenilen kaşın greft sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her bir kılın ve diğer tüylerin doğal büyüme yönününde düzgün bir şekilde uzandıklarından emin olunması gerekir. Kaş ekiminde eşit ve tam bir görüntü yakalamak için tüylerin de çok sıkı bir şekilde yerleştirilmesi gerekir

Kaş Ekimi Öncesi ve Sonrası

Mikro motorlar ile kök almada işlem, ekilen yere göre belirlenir. Uygulama sonrasında hastanın yatılı olarak kalmasını gerektirecek bir durum olmaz. Kaş ekimi sonrası belirli periyotlarla alanın kontrol edilmesi gerekmektedir. Çok nadir olarak bazı hastalarda kaş bölgesinde şişlik olabilir. Bazı kıllar kaş ekiminden sonra dökülmeye başlar bu tamamen normal bir durumdur ve yeni tüylerle beraber kaş doğal halini zamanla alacaktır. Kaş ve kirpiklerin ekim sonrası bakımına da özen gösterilmelidir.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

  • Yaşlanma: Yaşlandıkça hormonlar değişiklik gösterir ve bunun sonucunda da yan etki olarak saç ile kaşlarda dökülme olabilir.
  • Besin Eksikliği: Doğru besinler alınmaması ve dengesiz beslenme.
  • Hipotiroidizm: Tiroid bezleri gerekli hormonları üretemeyebilir.
  • Kemoterapi: Kemoterapi ilaçları kanser hücrelerini yenmek için üretilmişlerdir; ama maalesef saç hücrelerini de saldırıp onların kıl köklerinin dökülmelerine sebebiyet verebilirler.

Kaş Ekimi Anlaşılır Mı?

Doğru bir şekilde yapılan kaş ekimi yaptıranların işlem sonrasında verilen talimatlara uyması ile 1 ay gibi bir süre zarfı içerisinde doğal görünümlü kaşa sahip olabilir ve görenler kaşın ekim ile oluştuğunu anlamazlar.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Kaş ekiminde ortaya çıkabilecek komplikasyonlar çok azdır. Kanama, enfeksiyon ve yara izleri çok nadir olarak görülür. Ayrıca kaş nakli alanında uzman cerrahlar tarafından yapılmazsa kaşlarda farklı yönlere doğru büyümeler görülebilir.

Her ne kadar kaş ekiminde iyileşme süresi çok hızlı olsa da, en iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için deneyimli bir cerrahı seçmek önemlidir.

Kaş ekimi ne kadar sürer?

Eğer kaşın belirli bir bölgesine uygulama yapılacaksa bu uygulama yarım saat gibi oldukça kısa bir zaman almaktadır ve hastanın operasyon sonrasında normal yaşantısına devam etmesi mümkündür.

Kaş ekimi fiyatları ne kadar?

Kaş ekimi fiyatları ve maliyeti ile ilgili olarak +90 530 762 70 02 WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seboreik dermatit olanlar kaş ekimi yaptırabilir mi?

Seboreik dermatit (yağlı egzama), dermatolog tarafından engellenmiş ve kontrol altında tutulmuşsa bu tür durumlarda kaş ekimi için engel teşkil etmemektedir.

Kaş ekiminde hangi teknik kullanılır?

Kaş ekiminde FUE ile ekim yöntemi kullanılmaktadır.

İşlem ne kadar sürmektedir?

Kaş ekimi işlemi 1 ila 2 saat arasında uygulanabilmektedir.

Kaş ektirdikten sonra en zaman duş alabilirim?

Banyo yapabilmeniz için doktorunuza ne zaman duş alabileceğinizi bizzat sormanız gerekmektedir. Ortalama olarak 24 ila 48 saat sonrasnda banyo yapılabiliyor. Duş esnasında az basınçlı suyla yıkanmak ilk başlarda önemlidir.

Kaş ekimi sonrasında doğal kaş görünümü sağlanır mı?

Evet, uzmanlarımız işi gereği kaş ekimi işlemini doğal görünümlü olması için en ince ayrıntısına kadar operasyonu yönetmektedir.

Kaş ekiminden sonra koparılmış tüyler uzar mı?

Genel olarak, işlemden ortalama 4 haftadan sonra koparılmış bir kaş kılı yaklaşık %80-90 geri gelme şansına sahiptir. Çok fazla kaşınızı koparmak kaşlarınızı inceletebilir.

2.3

3 Yorumlar

0
0
2
0
1
Yorum

Ayşenur

2017-11-10 08:13:17

Seboreik dermatit var kaş ekimimde engel teşkil eder mi?

Dr. Hülya ETTEKİN

2017-11-11 04:08:05

Merhaba Ayşenur Hanım. Seboreik dermatit hastalığı dermatolog tarafından kontrol altına alınmışsa kaş ekimi için engel teşkil etmez. Sizi en yakın zamanda detayları görüşmek üzere tıp merkezimize bekliyorum. Sağlıklı günler diliyorum.
Yorum

Rabia Sevim

2018-03-06 00:13:29

Kaş ekimi yaptırmak istiyorum fakat kararsız olduğum konu bunun sağlığa herhangi bir zararı olur mu? Ayrıca kaşlarımın çok kalın ve koyu tonda olmasını istemiyorum bu mümkün müdür?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-03-07 06:26:01

Merhaba Rabia Hanım, kaş ekimi uygulamasının sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Muayene esnasında beklentileriniz, dikkate alınarak kaş şekline karar verilmektedir. Online muayene için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanımla iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede görüşmek üzere.
Yorum

Gül

2018-11-21 09:58:21

Kaş ektirmek en fazla istediğim şey. İzin alıp size mutlaka ulaşacağım hocam.

FBM Estetik

2018-11-22 09:20:44

Merhaba Gül Hanım , kaş ekimi ile ilgili tüm sorularınız için +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
Yorum Yap
6EHaX3

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR