Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Bıyık Ekimi

Erkeklerin kendilerine has tarzlarını yansıtmaları için oldukça önemli bıyık, bakımına ve dış görünümüne önem veren kişiler için vazgeçilmezdir. Bundan yüzyıllar öncesine kadar uzanan bıyık modası günümüzde de birçok erkek tarafından sürdürülmektedir. Erkekler ise çeşitli nedenler tarafından bıyığının çıkmamasından şikâyetçi olmaktadır.

Bıyık Ekimi Nedir?

Dudak üstü kılları çıkamayan veya gürleştirme kişilerin üst dudak bölgesi’ne saç kıllarının eklenmesi işlemine bıyık ekimi tedavisi adı verilmektedir. Bu işleminde FUE adı verilen bir yöntem kullanılmaktadır.

bıyık ekimiFUE ile saç kökleri hastanın deri tabakasına sorunsuz bir şekilde ekilmektedir. Ekim yaptırmak isteyen kişi saçının hangi bölgesinden ne kadar kıl kökü alınacağına kendi karar vermektedir. Alınan saç kökleri 0,7 mm'ye kadar ekim yapabilen aletler yardımı ile kişinin o bölgesine eklenir.

İlk ekimden yaklaşık 4 ay sonra seyrek çıkan bölgeler var ise yeni bir ekim işlemi yapılması mümkün olmaktadır. Bu ekim oldukça zor ve incelik gerektiren bir işlem olduğu için sadece alanında uzman olan kişilere yaptırılması gerekir. Aksi halde yapılan ekim olumsuz sonuçlar verebilir.

Bıyık Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Bıyık ekiminde kök alınan yerden herhangi bir iz kalmamaktadır. Bıyık ve sakalın eklendiği yerde ise ilk haftalarda değişik türdeki kızarıklar oluşabilir. Bu son derece sıradan bir durum olmaktadır.

Bıyık ekiminden 2 hafta sonra herhangi bir kızarıklık olmayacaktır. Aksi bir durumda en kısa sürede doktorunuza başvurmanız önerilmektedir.

bıyıkBıyık Dökülmesinin Nedenleri

  • Saçkıran hastalığı: Genellikle saçları döktüğünü duyduğumuz saçkıran hastalığı bazı kişilerin kıl köklerinin dökülmesinde de etkili olmaktadır. Bu hastalığın bulaştığı kişilerin dudak üstü bölgesindeki kıllar belli aralıklar ile dökülmektedir. Günümüzde saçkıran hastalığının tedavi yöntemleri bir hayli fazla olmaktadır.
  • Bıyıktaki yaralar: Bu bölgede oluşan derin yaraların kıl köklerine zarar vermesi muhtemel bir durum olmaktadır. Derin olan yaraların zamanında tedavi edilmemesi hastanın sağlığına ve bıyık bölgesindeki kıl köklerine zarar verebilir. Bu bölgelerde ciddi bir yara oluşur ise en yakın sağlık merkezine kısa bir sürede gitmeniz önerilmektedir.
  • Bıyık çekme alışkanlığı: Bazı kişiler fark etmese de bıyık-sakal çekme gibi çeşitli tikleri bulunmaktadır. Bu hareketlerin sıklıkla tekrarlanması ilerleyen zamanda kişinin kıl köklerine zarar verebilir. Kıl köklerinin zarar gördüğü bölgedeki alanlardaki sakallar yamuk çıkma veya hiç çıkmama gibi durumlar olabilmektedir.
  • İltihap ve Enfeksiyonlar: Dudağın üst bölgesinde bulunan iltihaplar ilerleyen zamanda ilgili bölgede dökülmelere neden olmaktadır. Ayrıca sivilcelerin sayısının da fazla olması kıl köklerini olumsuz olarak etkilemektedir. Bu sorun kısa bir sürede tedavi edilmez ise kıl kökleri yok olmaktadır. (Bknz: Sivilce Tedavisi)
  • Sedef Hastalığı: Bıyık ve sakal köklerine zarar veren diğer bir hastalık ise sedef olmaktadır. Kısa sürede tedavi edilmeyen sedef hastalığı kişinin kıl köklerine zarar vermektedir. Bazı durumlarda ise kişinin dudak üzerinde yer alan kıl kökleri ciddi şekilde zarar görmektedir. Hastalık erken teşhis ile tedavi edilir ise bu kökleri yeniden çıkacaktır. Aksi halde çıkmayan bölgelere ekim yaptırabilirsiniz.

Bıyık ve sakal estetiği, yüzdeki kılların kök kısımlarında dökülme olanlara uygulanabilmektedir ayrıca kaş ekimi de merkezimizde yapılmaktadır.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Yalçın Duymaz

2018-01-22 08:54:21

merhaba hocam, benim bıyıklarım çok seyrek ve bıyığım çıkmıyor. Traş ettiğimde 1 ay bıyıksız kalıyorum. bıyık ekiminde yardımcı olunabilri mi?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-01-23 06:42:23

Merhaba Yalçın Bey, bıyık bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz ayrıntıları görüşebiliriz.Sağlıklı günler dilerim.
Yorum Yap
A6oR4j

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR