WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Saç Ekimi Nedir?

8 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

2 + 9  Captca Değiştir
4 + 4  Captca Değiştir
(10 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.9)

Saç Ekimi Nedir?

saç ekimi nedirSaç ekimi, büyük ölçekte saç kaybı yaşayan kişilerin tekrardan eski saçlarına kavuşmaları için uygulanan bir yöntemdir. Her yöntemde olduğu gibi saç ekim tekniğinde de uygulamayı yapacak olan uzmanın büyük etkisi bulunmaktadır. Doğru yöntemlerle yapılan saç ekim işlemleri çok iyi sonuçlar doğurmaktadır.

Genetik veya dış etkenlerden dolaylı saç kaybına uğrayan kişi saç ekim uygulamasını tercih ettiğinde öncelikle ülkemizin yasalarına uygun çalışan, plastik cerrahi uzmanlar ile çalışan sağlık merkezi ile iletişime geçmesi gerekir. Merkezlerde kişinin saç kaybının yoğunluğuna göre gerekli bilgiyi ve yapılacak işlemleri bildirmektedir. Kişi bu görüşmeler ile kaç adet saç kökü ekileceğini, ameliyat öncesi ve sonrası neler yaşayacağını bilir.

Saç Nereden Alınır?

sac ekimi nasıl yapılırSaç ekim işlemi için saç kökleri yine ameliyat olacak kişiden temin edilir. Bu iş için uygun olan kişinin ense ve kulak üstünde bulunan saç kökleridir. Buralarda bulunan saç kökleri bu iş için özel olarak üretilmiş tıbbi cihazlarla alınmaktadır. Alınan kökler belirli işlemler sonrasında saç kaybının yaşandığı bölgelere yine tıbbi cihazlarla ekilmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

erkeklerde saç ekimiSaç ekimi nedir, sorusunun kısaca anlatımı bu şekildedir. Yapılacak olan işlemler çok dikkatli yapılmalıdır. Çünkü özellikle saç ekim esnasında yapılabilecek yanlış ekim hataları hastanın ileriki dönemlerde çeşitli kalıcı sıkıntılar yaşamasına yol açabilmektedir. Bu nedenden dolayı saç ekim uygulamasını yaptırmaya karar veren kişilerin kesinlikle bu uygulamalarda uzman kişilerden destek almaları gerekmektedir. Saç ekimi (saç nakli veya saç implantları) erkek ve kadınlarda için saçı olmayan veya saçları dökülüp seyrekleşmeye başlayan kişilerde tedavi yöntemidir. Ekim prosedürü saç olmayan bölgelere veya saçın seyrekleştiği yerlere kalıcı olarak yeni saç foliküllerini geri yükler. Saç nakli, özellikle erkeklerde doğru bir şekilde yapıldığında kellik ve saç dökülmesi diğer kişilere nazaran daha görülmekte veya hiç görülmemektedir.

saç ekimi işlemi
Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç yenileme cerrahisi genellikle 7-8 saat sürer ve bazı durumlarda genel anestezi gerekebilir. Buna rağmen, lokal anestezi ve sedasyon (hastanın ilaçlarla tüm reflekslerinin korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen uyku haline geçirilmesi) altında yapılır. Bu ameliyatta, sağlıklı saç köklerinin başın arka ve/veya yanlardan alınıp, saç dökülmesi meydana gelen alanlara nakledilmesi yapılır.

Saç ekim işlemini gerçekleştirecek uzman veya cerrah genellikle 1 ile 2 saç teli içeren bir birim foliküler ünite ile saç kıllarının doğal bir şekilde büyümesi için  dağınık bir düzen ekimi gerçekleştirir. 

Giderek yaygınlaşan başka bir teknik ise foliküler ünitenin teker teker çıkartılarak başka bir bölgeye veya bir dönor kullanılarak yapılan ekim operasyonudur. Bu işlem sonrası bazı kişilerde sadece kısa saç traşı sonra gözle görülebilir küçük noktalar oluşabilmektedir.

Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
  • Kullanıcı Yorumu

    Cemal Gündüz - 15.07.2017 11:33

    Saç ekimi seanslarını ilk duyduğum anlarda pek fazla ilgimi çekmemiş ve inandırıcı gelmemişti. Yalnız yakın çevremde kellikten müzdarip olan kişilerin bu işlemi gerçekleştirerek olumlu sonuçlar almaları üzerine ben de şansımı denemek istedim. Bu deneyimim sonrasında da yeniden saçlarıma kavuşabildim diebilrm.

  • Kullanıcı Yorumu

    Kadir Bilgin - 18.07.2017 11:38

    Saç dökülmesi sorunu ergenlikten beridir karşılaştığım bir durum :/

Yorum Yapın


0 + 4  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326