WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Saç Dökülmelerini Azaltmak İçin Bunlara Önem Gösterin

2 + 2  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

5 + 7  Captca Değiştir
8 + 7  Captca Değiştir
Saç Dökülmelerini Azaltmak İçin Bunlara Önem Gösterin
(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Saç dökülmesinde diyet, mineral eksikliği, ilaçlar, şiddetli stres veya hastalık, kirlilik ve genetik gibi çok sayıda potansiyel neden bulunur. Nüfusun üçte birine kadarının saç dökülmesi var ve bu üçte birinden binlercesi kadın. Genetik olarak programlanan saç dökülmelerini kontrolünüz dışında olmayan faktörle ortadan kaldırmanız pek mümkün değildir; Bununla birlikte saç dökülmenizi minimuma indirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.  

Saçlarınızı Hasardan Koruyun

Saç kurutma işleminizi sınırlandırın. Isı, saç proteinlerini zayıflatır. Sürekli ısıtma ve kurutma, kırılmalara ve kırılganlığa yol açabilir ve aksi takdirde saç dökülmesine de neden olabilir. Doğal kuruma saçlarınız için en iyisidir, bu yüzden doğal olarak kurutmayı ısı ile kurutmaya nazaran daha çok hedef edinin.

Saçlarınızı ısıtan diğer cihazlar, sıcak cilalar, sıcak fırçalar ve saç düzleştiriciler de bu etkiye sahip olabilir.

Isıtıcı aletleri kullanırsanız, dikkatli olun çünkü sürekli yanmış saç derisi saç köklerine kalıcı olarak hasar verebilir.

saç dökülmeleriPermalardan kaçının. Perma, kimyasal düzleştirme veya kimyasal kıvrılmayı ifade eder ve ikisi de saçınıza zarar verebilir. Özellikle saçınızın iç bağlarını kopararak ve ardından saçlarınızı düzeltmek veya kıvırmak için farklı bir şekilde onları reforme ederek çalışır. Bu, saçlarınızı zayıflatır, donuk, kuru ve kırılgan hale getirir. Zamanla kuru ve kırılgan saçlar saç dökülmesine katkıda bulunabilir.

Boyaları ve kimyasalları kesin. Saç boyama kimyasallarının sık kullanımı saçınızda ciddi hasarlara yol açar. Asla saçlarınızı 4-6 haftadan daha sık renklendirmeyin. Beyazlara gelince, saçınıza boyamaktansa beyaz saç tellerinin görünmesine izin vermek çok daha iyi.

Saçlarınızı ağartmayın. Saçlarınızı ağartmak, saç tabakanız kimyasallar ile nüfuz edince doğal pigmentinizi giderir. Bunu yaparak saçınızın yapısını değiştirip hasara daha duyarlı hale getirir ve daha zayıflatmış olursunuz. Bu nedenle ağartma, yakma ve şekillendirme ile birlikte saçınıza gerçekten zarar verebilir.

Saçınızı sıkı tutmayın. Sıkı çekme ve lastikler veya klips gerektiren bazı saç stilleri günlük olarak yapılırsa saç dökülmesine neden olabilir. Örneğin, sıkı saçak kıvrımları, sıkı örgüler, mısır örgüsü ve düzleştirmeler ciddi anlamda saç dökülmesine yol açabilir. Saçları makaralara, özellikle de ısıtılmış makaralara sıkıca sarmak, daha fazla saç dökülmesine neden olur.

Saç stilleri nedeniyle saç dökülmesinin tıbbi adı çok dar olan çekiş alopesi olarak bilinir ve ismini aldığı etkiyi ortadan kaldırarak tamamen önlenebilir.

Saçlarınıza Düzenli Olarak Bakım Yapın

Hafif şampuanla saçları yıkayın. Saç yıkama, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur, çünkü saçınızı ve kafa derinizi temiz tutar. Saç dökülmesine neden olabilecek enfeksiyonların üreme şansını önler. Şampuan, saçlarınızdaki doğal yağları da yok ettiğinden her gün saçınızı yıkamamaya çalışmalısınız. Hafif bir şampuan kullanmanız durumunda, temiz saçlar kirli saçlara göre daha fazla ayrılmış izlenimi verecektir ve bu da temiz saçlardan daha düz görünme ve daha fazla dökülme eğilimindedir. Saç ekimi tekniklerini de göz atılmasında fayda var.

Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


3 + 9  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326