WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Profesyonel Cilt Bakımı

7 + 9  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

5 + 9  Captca Değiştir
7 + 7  Captca Değiştir
(12 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.8)

Profesyonel Cilt Bakımı

Farklı cilt tipleri  farklı çözümler gerektirir. Bazı ciltler neme muhtaçken bazıları fazlaca yağlıdır. Bir diğer cilt tipi  vardır ki herhangi bir gruba dahil edilemez ve  karma cilt ünvanıyla çok daha özel çözümler bekler. Haliyle bu karmaşa  tedavi basamaklarına da yansımaktadır.  Medikal bir destek mi almalı yoksa sabah kuşaklarındaki tariflerle aktarlara mı koşmalı? 

Sık sorulan sorular aracılığıyla destek olmaya çalışalım;cilt bakımı

Nasıl Bir Cilt Tipine Sahibim?

Cilt analizi yapılarak bu duruma netlik getirilmektedir. Gözeneklerinizin genişliği ve dağılımı, nem durumu, leke analizi, kılcal damar varlığı ve kırışıklık düzeyi belirlenmektedir.

Peeling Nedir, Nasıl Yapılır?

Peeling sorma anlamına gelen bir sözcüktür. Kimyasal Peeling ve Lazer destekli yapılan peeling olmak üzere iki çeşittir. Amaç cildin üst tabakasında hafif bir soyma etkisi yaratarak daha canlı bir cilt görünümüne sahip olmaktır. Seanslar halinde yapılması gereken bu tedaviye soruna göre başka tedaviler de ilave edilebilir.

Lazerle Ciltteki Hangi Sorunlara Destek Olunabilir?

Erbium ve Karbondioksit Fraksiyonel lazer ile peeling ve ince kırışıklık tedavisi yapılabilmektedir. Yine Erbium lazer ile ufak çaptaki benlerden kurtulunabilir.

profesyonel cilt bakımı

Pulse dye lazer ile telenjektazi adı verilen kılcal damar genişlemesine ve doğum lekelerine çözüm olunmaktadır. NdYAG lazer desteğiyle de  cilt tonunda dengeleme ve gözenek sıkılaştırma yapılabilmektedir.

Prp ve Mezoterapi nedir?

Prp (Trombositten zengin sıvı) hastadan alınan belirli miktardaki kanın santrifüj işleminden geçirildikten sonra plazma kısmına verilen isimdir. Sadece enjeksiyon şeklinde uygulanabildiği gibi yardımcı cihazlardan da destek alınabilmektedir. Mezoterapide ise vitamin, aminoasit ve hyalüronik asit içeren hazır karışımlar kullanılır. Belirli zaman aralıklarında seanslar halinde uygulanır. Amaç cilde kollajen ve nem desteği sağlamaktır. 

Tedavi Sonlandığında Korunmak İçin Ne Yapmalıyım?profesyonel cilt operasyonu

 • Güneşten korunmak ve uygun u.v önleyici ürünler kullanmak,
 • Ev bakım ürünlerini düzenli kullanmak,
 • Belirlenen aralıklarda cilt bakımına gitmek,
 • Sıvı alımını artırmak,
 • Kahve ve çay gibi diüretik özellikteki sıvılardan sınırlı sayıda tüketmek,
 • Sigara, alkol ve stresten uzak durmak.

Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımında ürünler, gerekli malzemeler , seans aralıkları, seansların ne kadar süreceği tamamen kişiye göre belirlenmektedir. Kişinin cilt tipi, nasıl bir tedavi gerektiği, hangi malzemelerin cilt tipine uygun olacağı saptandıktan sonra tedaviye geçilir.

Cilt bakımının ilk aşaması; kişinin yüzünün cilt tipine uygun bir temizleyici ile temizlenmesidir. Bu işlemler sonra kişiye peeling yapılır ve kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak buhar uygulanır. Peeling ve buhar işlemiyle gözenekler açılır, akneler temizlenir. Cilde uygun tonikler ile gözenekler temizlendikten sonra nemlendirme işlemi yapılır. Nemlendirme işleminden sonra maske uygulanır. Maskenin çıkarılmasının ardından cilde sıkılaştırıcı tonik uygulanarak masaj yapılarak cilt bakımı sonlandırılır.


Sık Sorulan Sorular


Cilt temizliği medikal cilt temizliği ve evde devam ettirilen bakımlar şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Medikal cilt temizliğini 3 ila 6 haftada bir tekrarlatmanız nefes alan bir cilde sahip olmanızı sağlar. Aksi takdirde komedon ve sivilcelerin bilinçsizce temizlenmeye çalışılması cildinizde kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Cilt tipinize ve sorununuza yönelik verilen ev kullanım ürünlerini de düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.
Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
 • Kullanıcı Yorumu

  Gulden - 17.09.2017 22:40

  Cildimde gencligimden kalma acne izleri ve cukurluklar var samsunda yasamiyorum Ama tedavi Sureniz ne kfardir ?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 18.09.2017 09:54

   Merhaba Gülden Hanım,merkezimizde iz tedavisi yapılmaktadır. Dilediğiniz zaman 444 1 326 nolu numarayı mesai saatleri içerisinde arayarak randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Uygun zamanınızda merkezimize bekliyoruz. Samsun Adres: Cumhuriyet Mah. Atatürk Bul. No : 400 Atakum / SAMSUN İlginiz için teşekkür ederiz.

Yorum Yapın


6 + 2  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326