WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Pasif Jimnastik

7 + 4  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

8 + 9  Captca Değiştir
5 + 7  Captca Değiştir
(4 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 3.0)

Pasif Jimnastik

Elektroterapi olarak da bilinen Pasif jimnastik elektriksel kas uyarımı mantığı ile çalışmaktadır.

Pasif Jimnastik Nedir?

Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor.

Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

pasif jimnastikUygulama sonrası gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir. Yapılan işlemde radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay ile uygulatabilir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?

Pasif jimnastik uygulaması 15 seans paket halinde uygulama yapılmaktadır. Seans sıklığı haftada 3-5 kezdir.

Uygulamanın tek seansı ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikle 10 seanstan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu etki süresi kişinin metabolik hastalık durumuna, fiziksel aktivite durumuna ve beslenme düzenine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyor gibi etki verirken enerji harcattığı için dolayısıyla metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağların vücuttan atımına yardımcı olur.

Bu uygulama vücutta toplam kilonun düşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Diyet planlamasının yanı sıra diyete destek tedavi olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastik beraberinde diyetisyen kontrolünde hazırlanacak olan uygun kalori ve besin ögesi içerikli beslenme programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecinde olan kişilerin zayıflama süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için güzel bir alternatiftir.

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?

  1. Kalp pili olanlar,
  2. Hamileler,
  3. Ev regl döneminde olan bayanlar dışında herkese bu uygulama yapılabilir.

Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay alarak uygulatabilir.


Sık Sorulan Sorular


0

0

Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlayarak uygulama yapılan bölgede hem incelme hem de sıkılaşma sağlıyor.

0

0

Alınan tepki kişiden kişiye değişmekle birlikte; kür bitiminde 1 veya 2 beden incelme olabilmektedir. Bu sonuç kişinin beslenmesine de bağlıdır.

0

0

Vücuda sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

0

0

Toplamda 15 seans olarak haftada 3 seans şeklinde gün aşırı uygulama yapılmaktadır.

0

0

Hamilelikte pasif jimnastik uygulaması önerilmez.

0

0

Seanslar 30-35 dakika sürmektedir.
Hayati AKBAŞ Instagram

Pasif Jimnastik Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


3 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326