FBM Estetik Tıp Merkezi

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

E-posta Adresimiz

info@fbm.com.tr

Soğuk Lipoliz

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Soğuk Lipoliz

Bugünler tüm erkeklerin ve bayanların başını ağrıtan en büyük sebeplerden biri istenmeyen yağlanmalardır. İstenmeyen yağların çözümüne yönelik yapılan çalışmalarda ameliyatsız olarak yapılan en son teknoloji ve etkili yöntem soğuk lipoliz yöntemidir.

Günümüzde aşırı bilgisayar kullanımı, yapılan işlerin uzun süre oturarak yapılması, spor yapılmaması ve uzun süreli uykular ve benzeri gibi durumlar istenmeyen yağların belirli bölgelerde daha yoğun olarak toplanmasına neden olmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle bu tip yağların gerek cerrahi gerek ameliyatsız olarak azaltılması mümkün olup bu alanda ameliyatsız estetik olarak en çok tercih edilen yöntem Soğuk Lipoliz uygulamasıdır. İstenmeyen bölgelerdeki yağ hücrelerini dondurmak suretiyle etkisiz bırakır ve bu işlem cihazın bölgeye uyguladığı soğuk uygulama ile sağlanır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz genelde vücudumuzun göbek, yanlar, alt karın, basen, bacak ve kol gibi bölgelerde oluşan yağlanmayı tek seansta azaltmayı hedefleyen bir tedavi şeklidir. Uygulamanın her hangi bir yaş sınırlaması yoktur. Uygulama genelde estetik cerrahi ameliyatlarından çekinen, yoğun iş temposu olan kişiler tarafından seçilir ve liposuction ameliyatı için ameliyatsız yöntemler arasında iyi bir alternatiftir. Hedeflenen bölgedeki yağ hücreleri cihazın verdiği soğuk etkisiyle kristalize olurlar ve bölgedeki yağ hücreleri simetrik olarak incelirSoğuk lipoliz hangi bölgeye uygulanır

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  1. Uygulama öncelikle bölgenin 45 dereceye kadar ısıtılması ve sonrasında hızlıca -5 dereceye kadar soğutulması esasına dayanmaktadır.
  2. Bu uygulama ortalama 1 saat sürmekte ve yağlanma görülen bölgelerdeki hücrelerin ölümüne neden olmaktadır.
  3. Uygulama yapılan yağlı bölgede ani sıcaklık kaybından dolayı sıkılaşma da görülebilmektedir.
  4. Ortalama bir yada iki seans sonrasında yağlanma olan bölgede kalıcı olarak azalma yaşanır.

Uygulama son derece konforlu ve güvenlidir. Seans sonrası 1 ay içerisinde değişiklik belirgin hale gelmektedir. Uygulama diyetisyen tarafından desteklendiğinde elde edilen sonuçlar genelde son derece tatmin edici olmaktadır. Detaylar için Samsun, İstanbul ve diğer merkezimizlerimize başvurarak uzmanlarımızdan daha detaylı fiyat ve tedavi bilgisi alabilirsiniz.

soğuk lipoliz nedir

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun olduğu her bölgeye uygulanabilir. Özel başlıkları sayesinde vakumlama yardımıyla hedef bölgeye uygulanır.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun;

  • Göbek,
  • Yan bölge,
  • Sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın,
  • Sırt,
  • Basen,
  • Bacak

Gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta yüzde 20 ila yüzde 40 oranında kalıcı olarak çözülmesini sağlamaktadır.

Uygulama Sonrası Gündelik Hayata Hemen Dönülebilir Mi?

Gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir.

3.0

2 Yorum

0
0
2
0
0
Yorum
Mine Pakyürek

2017-04-26 05:44:41

Merhaba, Bu işlem 104 kg olan bir hanıma ve 140 kg olan bir erkeğe uygulanabilir mi? Bir de soğuk lipofizin sean ücretini bildirirseniz sevinirim. Teşekkürler
FBM Estetik

2017-04-26 11:11:39

Merhaba Mine hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum
Tuğçe

2017-05-08 03:45:21

Soğuk lipolizin bu kadar kısa süre olması çok sevindirici.
Soğuk Lipoliz için Yorum Yapın
Cizdy8

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMA ve AMELİYATLAR