WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Kepçe Kulak Estetiği - Doç. Dr. Hayati Akbaş

6 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

3 + 7  Captca Değiştir
7 + 5  Captca Değiştir
(8 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.3)

Kepçe Kulak Estetiği - Doç. Dr. Hayati Akbaş

Kepçe Kulak estetiği yani diğer adıyla otoplasti olarak bilinen kulak operasyonu, günümüzde yaygın olarak yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir.

Kulakla ilgili genetik olarak ortaya çıkan sorunların başında ya kulak olması gereken açıdan genişya da kulak kıvrımları belirgin olmayan şekilde düzdür. Bu gibi durumlarda hasta cerrahî müdahaleye tabii tutulur. Ciddi anlamda risk taşımayan bu operasyonlar kişilerin ruhsal ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. 

kepçe kulak ameliyatıKulak yapısındaki kepçenin, olması gereken duruştan öne doğru kıvrımlı olması, kulakların yanlardan açılması en çok karşılaşılan kulak sorunlarından bazılarıdır. Bu gibi problemlerle uğraşan bireyler daha çok ruhsal anlamda toplumdan uzaklaşma eğiliminde olurlar. Çocukluklarında yaşadıkları sıkıntılar onları arkadaşve sosyal ortamdan uzaklaştırır. Hepimizin çevresinde ‘kepçe kulak’ ibaresiyle alay konusu olan insanlar, toplum içinde dışlanmaktan korkma, bayanların özel günlerde saçlarını topuz yapamaması vb örnekler olmuştur. Burada hastaya düşen en önemli sorumluluk bunun düzeltilebilir ve estetik açıdan normal bir görünüme kavuşturulabilir olduğudur.

 

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

kulak estetiğiKulakların estetiği ile ilgili problem yaşayan bireylerin, kulak gelişim sürecinin %85’i 5 ile 6 yaş aralığında tamamlandığından bu evrede operasyon geçirmeleri doktorlarca tavsiye edilir.

1. Adım

Yetişkin bireylerde lokal anestezi, çocuk ve lokal anestezinin yapılamayacağı hastalarda genel anestezi ile operasyon gerçekleştirilir.

2. Adım

Ameliyat sonrasında kişisel duruma göre kulakta yara enfeksiyonu, doku içine kan birikimi ve pıhtılaşma görülebilir; fakat ameliyat sonrasında ciddi sorunlar teşkil eden bir risk bulunmamaktadır. Çoğunlukla benzer kulak tipi görülür.

3. Adım

Kepçe kulak estetiği esnasında kulağın arkasından bir kesik atılır.

4. Adım

Kıkırdak törpüsü ile inceltilir ve daha sonra kesilen yer dikilir.

5. Adım

Kulakta bulunan dikişarka kısımda kalacağı için karşı taraftan görülme olasılığı yoktur. Hastaya estetik açıdan bir görüntü bozukluğu da yaratmaz. Daha önce kulak estetik operasyonu geçirdiğinizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kulak Estetiği Öncesi

Yüz güzelliğini tamamlayan önemli organlardan bir tanesi kulaklardır. Genetik olarak doğuştan gelen birtakım sorunları olabilir. Bu sorunları çözmek için ise estetik ameliyat tercih edilmektedir. Kulak estetiği; kepçe kulak, büyük kulak, küçük kulak ve şekli bozuk kulaklar için estetik yapılmaktadır. Genellikle 7 yaşını geçen herkes için ameliyat yapılmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı öncesinde kulağın durumunu ve ameliyat sonrası kulaktaki değişimler anlatılır. Daha önce gerçekleştirilmiş olan ameliyatların fotoğrafları hasta ile paylaşılarak ameliyat sonrasında hastada meydana gelecek değişimler aktarılır. Ameliyatta kullanılacak yöntemler ve tedavisi anlatılır. Ameliyat olacak kişi ameliyat olmaya karar verdikten sonra ameliyat öncesi hazırlıklar ve kalan aşamalar hastaya detaylı olarak anlatılarak ameliyata geçilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

kepçe kulak ameliyatıHasta operasyonu geçirdiği aynı gün hastaneden çıkabilir. Kulaklarında bandaj ile hastaneden ayrılır. Bu süreç içerisinde geçici şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Küçük bir operasyon olduğu için şiddetli bir ağrı görülmez. Ameliyattan sonra bir ağrı kesici ile hafif ağrıların önüne geçilir. Hasta bir hafta bandajlarını takıp, kontrollerini yaparak dikkatli bir şekilde hayatına devam eder.

Bandajlar dikişlerin açılmasını önlediği için çıkarılmaması önemlidir. Yapılan ameliyat kalıcı olup tekrar deforme olması söz konusu değildir. Bir ay içerisinde sizi rahatsız eden kulaklardan kurtulup güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Artık kulaklarınızı gizlemenize gerek kalmadan dünyayı daha estetik kulaklarla duyabilir ve yaşadığınızı hissedebilirsiniz.

Kepçe kulakÖzgüveninizi artırmak ve çekiciliğinizi ön plana çıkarmak için tercih ettiğiniz otolopsti operasyonlarında FBM Tıp Merkezi olarak ince detaylara önem veriyoruz. İncelemekte olduğunuz sitemizde estetik merkezimizde gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin bilgileri bulabilir ve dilerseniz canlı destek hattından yardım alarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


0

0

Ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat sürer.
Hayati AKBAŞ Instagram

Kepçe Kulak Estetiği - Doç. Dr. Hayati Akbaş Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  AHMET KAYA - 29.05.2017 23:50

  ücret ?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 30.05.2017 08:06

   Merhaba Ahmet Bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden kulağınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderdiğiniz takdirde dilediğiniz sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz

 • Kullanıcı Yorumu

  Kader Tütüncü - 16.07.2017 11:48

  Yüzüme göre orantısız bir halde kepçe kulak düşünmeliyim sanırm.

 • Kullanıcı Yorumu

  Hale Araplarlı - 28.08.2018 21:53

  Kulaklarim kepce ve ben kepcelikten kurtulmak istiyorum.Ucretini ogrenebilir miyim? Simdiden tskler.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 29.08.2018 06:38

   Merhaba Hale Hanım , kulağınızın önden ve arkadan çekilmiş fotoğrafını 0530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz .

Yorum Yapın


2 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326