WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Estetik Cerrahi

0 + 2  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

3 + 5  Captca Değiştir
7 + 3  Captca Değiştir

Kepçe Kulak Estetiği

(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Kepçe Kulak Estetiği

kepçe kulak estetiğiKepçe Kulak estetiği yani diğer adıyla otoplasti olarak bilinen kulak operasyonu, günümüzde yaygın olarak yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir. Kulakla ilgili genetik olarak ortaya çıkan sorunların başında ya kulak olması gereken açıdan genişya da kulak kıvrımları belirgin olmayan şekilde düzdür. Bu gibi durumlarda hasta cerrahî müdahaleye tabii tutulur. Ciddi anlamda risk taşımayan bu operasyonlar kişilerin ruhsal ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmelerini sağlar.  Kulak yapısındaki kepçenin, olması gereken duruştan öne doğru kıvrımlı olması, kulakların yanlardan açılması en çok karşılaşılan kulak sorunlarından bazılarıdır. Bu gibi problemlerle uğraşan bireyler daha çok ruhsal anlamda toplumdan uzaklaşma eğiliminde olurlar. Çocukluklarında yaşadıkları sıkıntılar onları arkadaşve sosyal ortamdan uzaklaştırır. Hepimizin çevresinde ‘kepçe kulak’ ibaresiyle alay konusu olan insanlar, toplum içinde dışlanmaktan korkma, bayanların özel günlerde saçlarını topuz yapamaması vb örnekler olmuştur. Burada hastaya düşen en önemli sorumluluk bunun düzeltilebilir ve estetik açıdan normal bir görünüme kavuşturulabilir olduğudur.
 

Kulak Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?


kepçe kulakKulakların estetiği ile ilgili problem yaşayan bireylerin, kulak gelişim sürecinin %85’i 5 ile 6 yaşaralığında tamamlandığından bu evrede operasyon geçirmeleri doktorlarca tavsiye edilir. Yetişkin bireylerde lokal anestezi, çocuk ve lokal anestezinin yapılamayacağı hastalarda genel anestezi ile operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında kişisel duruma göre kulakta yara enfeksiyonu, doku içine kan birikimi ve pıhtılaşma görülebilir. Fakat ameliyat sonrasında ciddi sorunlar teşkil eden bir risk bulunmamaktadır. Ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat sürer. Çoğunlukla benzer kulak tipi görülür. Kepçe kulak estetiği esnasında kulağın arkasından bir kesik atılır. Kıkırdak törpüsü ile inceltilir ve daha sonra kesilen yer dikilir. Kulakta bulunan dikişarka kısımda kalacağı için karşı taraftan görülme olasılığı yoktur. Hastaya estetik açıdan bir görüntü bozukluğu da yaratmaz. Daha önce kulak estetik operasyonu geçirdiğinizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kulak Estetiği Öncesi

Yüz güzelliğini tamamlayan önemli organlardan bir tanesi kulaklardır. Genetik olarak doğuştan gelen birtakım sorunları olabilir. Bu sorunları çözmek için ise estetik ameliyat tercih edilmektedir. Kulak estetiği; kepçe kulak, büyük kulak, küçük kulak ve şekli bozuk kulaklar için estetik yapılmaktadır. Genellikle 7 yaşını geçen herkes için ameliyat yapılmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı öncesinde kulağın durumunu ve ameliyat sonrası kulaktaki değişimler anlatılır. Daha önce gerçekleştirilmiş olan ameliyatların fotoğrafları hasta ile paylaşılarak ameliyat sonrasında hastada meydana gelecek değişimler aktarılır. Ameliyatta kullanılacak yöntemler ve tedavisi anlatılır. Ameliyat olacak kişi ameliyat olmaya karar verdikten sonra ameliyat öncesi hazırlıklar ve kalan aşamalar hastaya detaylı olarak anlatılarak ameliyata geçilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası


kepçe kulak ameliyatıHasta operasyonu geçirdiği aynı gün hastaneden çıkabilir. Kulaklarında bandaj ile hastaneden ayrılır. Bu süreç içerisinde geçici şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Küçük bir operasyon olduğu için şiddetli bir ağrı görülmez. Ameliyattan sonra bir ağrı kesici ile hafif ağrıların önüne geçilir. Hasta bir hafta bandajlarını takıp, kontrollerini yaparak dikkatli bir şekilde hayatına devam eder. Bandajlar dikişlerin açılmasını önlediği için çıkarılmaması önemlidir. Yapılan ameliyat kalıcı olup tekrar deforme olması söz konusu değildir. Bir ay içerisinde sizi rahatsız eden kulaklardan kurtulup güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Artık kulaklarınızı gizlemenize gerek kalmadan dünyayı daha estetik kulaklarla duyabilir ve yaşadığınızı hissedebilirsiniz.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Yorumları

 

Kepçe kulakKepçe kulak estetiği hakkında sizlerde yorum ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden sorabilirsiniz. Özgüveninizi artırmak ve çekiciliğinizi ön plana çıkarmak için tercih ettiğiniz otolopsti operasyonlarında FBM Tıp Merkezi olarak ince detaylara önem vererek hizmet sunmaktayız. İncelemekte olduğunuz internet sitemizde estetik merkezimizde gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin detaylı bilgileri bulabilir ve dilerseniz canlı destek hattından yardım alarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorumlar


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


3 + 0  Captca Değiştir
© x

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği

Yüz Gençleştirme

Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün ya...

Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326