WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Ketojenik - SDM Diyeti

4 + 9  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

1 + 7  Captca Değiştir
9 + 2  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Ketojenik - SDM Diyeti

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik diyet düşük karbonhidratlı beslenme esasına dayanır. Vücudumuz normalde enerji kaynağı olarak ilk sırada karbonhidratlardan faydalanırken bu diyet aracılığı ile yağlardan enerji harcaması sağlanır.

SDM DiyetiKimi metabolizmalar ise karbonhidrata karşı daha hassas olduğundan dolayı bu durum biraz kalori arttırımı olduğunda kilo olarak vücuda döner. Bu diyette düşük karbonhidrata ek olarak yüksek protein ve düşük yağlı beslenerek vücudun enerjisini depo yağlardan sağlaması amaçlanır. Özellikle insülin direnci bulunan kişilerde çok etkili olduğu görülmektedir.

Karbonhidratlar insülin hormonunun en büyük uyarıcısıdır. İnsülin direnci olan kişilerde karbonhidrat alımı çok önemlidir. Ketojenik diyetle birlikte insülin seviyesi düşeceğinden, kişinin kilo vermesindeki engel de ortadan kalkar. Ketojenik diyette kişilerin en çok zorlandığı durum bu düzene adapte olmaktır. Bu adaptasyon kısa sürede sağlanabilmektedir. Yüksek proteinli gıdalarla beslenmek bir süre sonra sıkılmalara diyetten soğumalara yol açmaktadır. Bu yüzden ketojenik diyetlere özel hazırlanmış protein içeriği arttırılmış ve karbonhidrat içeriği azaltılmış ürünlerle desteklenmektedir.

ketojenik diyetMakarna çikolata çörek bisküvi ve meyve aromalı içecekler gibi ürünler aslında hepimizin gün içerisinde sıklıkla tükettiğimiz ve diyetlerde de en çok yasaklanan, uzak durmamız gereken gıdalardır. Ketojenik diyet kişiyi asla mahrum psikolojisine sokmadan rahatlıkla diyetini uygulamasına ve kilo vermesine yardımcı olur. Ketojenik diyette amaç kişiyi fazla kilolarından kurtarırken bir yandan da olması gereken beslenme düzenine alıştırmaktır.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Üç aşamalı ilerleyen bu diyet sistemi klasik diyet, geçiş diyeti ve karışık diyet olarak düzenlenir. Diyete başlamadan önce kişinin kan tahlilleri sonucu incelenir ve bu sonuca göre düzenlemeler yapılır. Bu diyet sistemiyle kilo verme başarı oranı çok yüksektir. Ketojenik diyette en önemli şey, kişinin açlık psikolojisine girmeden, kolay bir şekilde diyetini uygulayabilmesidir. Ketojenik diyetler bilimsel çalışmalarla da güvenirliliği kanıtlanmış ve kanıtlanmaya devam edilen diyetlerdir.

Hayati AKBAŞ Instagram

Ketojenik - SDM Diyeti Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


6 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326