WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Göz Kapağı Estetiği

1 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

0 + 6  Captca Değiştir
4 + 9  Captca Değiştir
(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Göz Kapağı Estetiği

göz kapağı estetiği hakkındaAlt ve üst göz kapaklarımızda zaman geçtikçe bazı sorunlar meydana gelir,  bunu hepimiz mutlaka biliyoruzdur. Sarkma, şişme, gevşeme ve torbalanma gibi. Aslında bu tarz sorunların tedavisinin kolay olduğunu estetik cerrahları söylüyorlar. Yaşlılık belirtisi en çok göz çevresinde kendini fark ettirir. Otuz beş yaşlarından sonra artık göz çevreniz zayıflamaya, çökmeye ve sarkmaya başlar. Bu sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı, halsiz, bitkin ve enerjisini kaybetmiş biçimde gösterir. Bu sarkmalardan kurtulmak için ise artık göz kapağı estetiği yaptırmak bir zorunluluk halini gelir. Göz kapağı estetiği ameliyatı diğer ameliyatlar gibi can acıtıcı bir ameliyat değildir. Anestezi esnasında da göze zarar verilmediğini belirtmekte yarar vardır.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı estetiği ameliyatında hastaya bir ile üç saat arasında lokal anestezi yapılır. Bu anestezi işlemi yapıldıktan sonra kişinin göz çevresinde bulunan fazla yağlar alınarak deri düzeni onarılıyor ve kişiye hiçbir şekilde zarar verilmiyor. Ameliyat sonrasında ise kişi hiçbir şekilde rahatsızlık hissetmeden yaşamına devam ediyor. Göz çevresinde yapılan ameliyatta ise görme problemleri yaşamanıza neden olmadan genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı oluyor. Sonuç olarak ise göz kapağı estetiği aslında korkulacak bir estetik ameliyatı değildir. Bu ameliyat sayesinde ise göz çevresinde oluşan sorunları gidererek genç görünmek mümkün ve ayrıca artık aynaya baktığınız zaman kendinizi iyi hissetmek, genç konumda görmek artık hayal değildir. Göz kapaklarınızda, göz çevrenizde sorun olduğunu ve bu sorunun görünümünüzü etkilediğini düşünüyorsanız bunun tedavisi göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Göz Kapağı Estetiğini Bozan Nedenler?goz kapağı estetiği

Göz kapaklarımız zaman içerisinde aşağı doğru eğilim göstererek eski görüntüsünden ayrılabilir. Bu durumun bir çok nedeni vardır. Genel olarak görülen neden yaşlılıktır. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisi ile göz kapaklarında sorunlar ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra kullanılan alkol, sigara gibi faktörlerde tetikleme görevi görür. Kişi yaşamı boyunca uyku düzenini korumuyorsa bu durum da göz kapaklarında sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bazı durumlarda da göz kapağında oluşan sorun genetiktir.
 

Doğuştan Göz Kapağı Düşükse Ne Yapılmalı?göz kapağı

Doğuştan gelen göz kapağındaki düşüklük kısa sürede estetik ile düzeltilmelidir. Eğer estetik ile düzeltilmezse sonradan bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamasını halinde körlüğe neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken göz kapağında bulunan kasların kısaltılması ve göz kapağı düşüklüğü probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan bu ameliyat sayesinde bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamamasını sağlanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Acı Verir Mi?

Göz kapağı ameliyatı yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu sorudur. Canlarının acıyıp acımayacağıdır. Bu gibi hassas operasyonların sağlıklı geçmesi ve hastanın herhangi bir ağrı veya acı hissetmemesi için lokal veya genel anestezi yapılmaktadır. Anestezi sonrasında ise hasta herhangi bir acı veya ağrı hissine kapılmamaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırılabilir Mi?

Günümüzde yaşlılık, kilo alıp verme ve genetik birtakım sorunlardan dolayı göz kapağında sarkmalar ve gevşemeler meydana gelmektedir. Bu sorunları gidermek için birçok yöntem bulunsa da sıklıkla tercih edileni ameliyatsız göz kapağı estetiğidir.

Göz kapağı kaldırma işleminde kişiler ameliyat olmaktan korktukları için bu yöntem tercih edilmektedir.  İşlem sınırlı uyuşturma kremi sürülerek 5 dakika ile 20 dakika arasında sürmektedir.


Sık Sorulan Sorular


Üst veya alt göz kapağında ya da çevresinde görülen sorunların estetik ile giderilebilmesi için 35 ile 70 yaş arasında rahatlıkla yapılabilmektedir. Özel durumlarda ise genç kişilerin sorunları içinde 20 yaş ve üzerinde estetik ameliyatı yapılabilmektedir. Doğuştan gelen rahatsızlıklar var ise çocuk 6 yaşına gelmeden göz kapağı estetiği mutlaka yapılması gerekmektedir.
Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
  • Kullanıcı Yorumu

    Suzan İleri - 16.07.2017 14:51

    Göz kapaklarımın bir tanesinin diğerine oranla daha da düşük olması beni huzursuz ediyor.

Yorum Yapın


3 + 4  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326