WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Fue Saç Ekimi

3 + 9  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

2 + 4  Captca Değiştir
7 + 6  Captca Değiştir
(3 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Fue Saç Ekimi

fue-sac-ekimi

Kaybedilen saçları tekrardan kazanmak için uygulanan saç ekimi fue saç ekimi ile daha rahat geçmektedir. Fue saç ekimi uygulaması hastanın konforu için ve operasyonun maksimum yarar ile bitmesi için oldukça büyük faydaları olmaktadır.

Fue Yöntemi Nedir?

Fue saç ekimi, Fue motoru olarak bilinen yönteme sahiptir. Fue motoru sayesinde uygulamayı yapanın folliküler üniteleri manüel olarak çıkarılmamaktadır. Bu sayede yapılan uygulamada ciddi bir zaman tasarrufu elde edilmektedir. Ayrıca motorun hızı istenildiği gibi ayarlanmaktadır. Motorun uç kısımları istenilen boyuta göre değiştirilmektedir. Bu imkan ile donör bölgenin durumuna göre uçlar ayarlanmaktadır. Eski yöntemde doku derinliğinin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekiyordu. Fue saç ekimi yönteminde ise doku derinliği bir standarda bağlanmaktadır ve kontrol edilmesine gerek yoktur.
 

fue saç ekimi sonrasıAlınan kökler bazı zamanlar 2 ile 3 köke sahip olabilmektedir. Bu sayı 4’e kadar çıkabilir. Fue motoru sayesinde alınan bu çoklu köklere zarar verme olasılığı da ortadan kalkmaktadır. Greflerin zarar görmemesi bütünlüğü korumak için oldukça önemlidir.

Fue saç ekimi uygulaması köklerin alınmasında oldukça büyük konfor ve yarar sağlamaktadır. Sonrasında yapılan saç ekim uygulamaları eski bilinen sistemle yapılmaktadır. Yine hastanın ameliyat öncesi ve sonrası yapması gerekenler aynıdır. Ameliyatın bitmesi ile birlikte hastalar hemen taburcu edilebilir, sosyal hayatlarına dönebilirler.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Folliküler ünite ekstraksiyonu (Folliculer Unit Extraction) FUE yöntemiyle saç ekimini doğrusal bir kesim yapmadan saç adalarının teker teker alınıp saçsız bölgelere naklidir. Lokal anestezi ilaçları ile saç kökünün alınacağı ve uygulanacağı yerler uyuşturulur. Elde edilen kök sayısına bağlı olarak santimetre başına  50 - 60 saç ekimi uygulanmaktadır. Bu yöntemle saç ekimi daha konforlu daha rahat bir operasyon haline gelmektedir.

Ayrıca operasyon sonrası  ağrıların az olması ve iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle tercih edilen yöntemlerdendir. Hastaların birçoğu operasyonun hemen sonrasında farklı bir sorun yoksa taburcu edilir. Hastaneden taburcu olunduğu gün ve ertesi günü, kişinin evden çıkmaması tavsiye edilmektedir.

Fue Saç Ekimi Sonrası

Fue Saç Ekimi işlemi sonrasında hasta hemen sosyal hayatına dönebilir. Hasta hastanede yatmak zorunda kalmamaktadır. Uygulama sonrasında dokunun alındığı bölgeler sargı ile kapatılır. Bu sayede dışarının etkisi ile oluşabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.

Fue Saç Ekimi Sonrasında Evde Bakım

Hasta saç ekim öncesinde ve sonrasında dışarı çıkmamalıdır. Saç ekimi sonrasında hasta dinlenmelidir. Gerekmediği sürece herhangi bir işe kalkışmamalıdır.erkeklerde saç ekimi

Hasta yorucu olmayan işler yapabilir. Bilgisayar başında oturma gibi. Hastanın başını öne eğmemesi oldukça önemlidir.

Fue Saç Ekimi Sonrasında İlk Yıkama

Saç ekimi sonrasında ilk yıkama işlemi hastane ortamında doktorlarca yapılmalıdır. Saç ekimi sonrasında genel olarak 72 saat sonrasında yıkama önerilmektedir. Bu süre minimum 24 saattir. Yıkama esnasında saçın ekildiği bölge öncelikle yumuşatıcı losyonlar uygulanmalı ve 20 ile 45 dakika arasında bekletilmeli. Bu işlemin amacı saç ekiminin yapıldığı bölgede bulunan kurumuş kanların yumuşamasını sağlamaktır. Yumuşama sonrasında ılık su ile bölge durulanır.

fue saç ekim operasyonu

Bu işlem sonrasında özel olarak verilen şampuan saç ekiminin yapıldığı ve saç köklerinin alındığı yerlere sürülür. Yıkama esnasında avuç ayalarının kullanılması gerekmektedir. Kesinlikle tırnakların teması önlenmelidir. Yıkama bittikten sonra kurulama kağıt havlu ile yapılmalıdır. Kâğıt havlu ile sadece bölgede bulunan nem alınmalı, bastırılmamalıdır. Yıkama gün geçtikçe artırılır. Ortalama olarak 7 ile 10 gün sonra deride herhangi bir kabuk veya tortu kalmamaktadır. Her gün tekrarlanan bu işlem  den 5-7 gün sonrasında normal yıkamaya geçilebilir.

Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
 • Kullanıcı Yorumu

  Erdem - 13.02.2017 22:02

  Iyi aksamlar ben sac ektirmek istiyorum

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 17.02.2017 18:54

   Merhaba Erdem bey, Saç ekimi hakkında bilgi almak için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj atabilirsiniz. 0530 762 70 02

 • Kullanıcı Yorumu

  Tarkan - 30.06.2017 10:27

  FUE ile saç ekimi yöntemi bence daha iyi gibi gözükmekte, bilgi almak için size ulaşacağım.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 30.06.2017 11:37

   Merhaba Furkan Bey. Dilediğiniz zaman 0530 762 70 02 nolu WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı gönderdiğiniz takdirde, merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Kaan Topçuoğlu - 18.07.2017 11:49

  Saçlarıma gereken önemi vermeyerek farklı farklı materyalleri araştırmadan saçlarıma uygulamayı sürdürdüm. Bu işlemlerin uzun vadedeki sonuçları saçlarımın dökülmesini gündeme getirdi. Pişmanlık duyup saçlarıma yeniden kavuşma amacı güderek FUE saç ekimi işlemini detaylı bir biçimde araştırmaya başladım.

Yorum Yapın


9 + 4  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326