WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Olabilir?

5 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

1 + 5  Captca Değiştir
7 + 0  Captca Değiştir
FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Olabilir?
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Saç Ekimi, prosedüre uygun adaylar için yaşamı değiştiren etkilere sahip olabilir, ancak ne yazık ki bu işlemi gerçekleştiren herkes sonuçtan çok da memnun kalmaz. Buradaki amacımız, bir saç ekimi konsültasyonundan neden kimlerin yararlanmayacağını açıklığa kavuşturmak ve neden saç nakli ile ilgili daha ayrıntılı düşünmeniz gerektiğini açıklamaktır.

FUE saç ekimi nedir?

Saç Ekimi için Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemini, sağlıklı saç köklerini verici bir alana (tipik olarak başın arkasından) kel bir alana taşımak için kullanırız.

Tüm follikülün gerekli bezlerle birlikte alınabilmesi için, doku travmasını ve görünür çizgisel skar oluşma riskini en aza indiren gelişmiş bir yumruk aleti kullanılır. İşlem, arıza süresini azaltmak için lokal anestezi altında yapılır ve hastayı kalıcı, doğal sonuçlar ile terk eder.

Saç nakli için kim uygun değildir?

Bu çok açık gözükebilir, ancak tam saçlı hastalar saç ekimi için uygun olmayacaktır. Erkek veya dişi stilli saç dökülmesi (Androjenik Alopecia) çektiğiniz ve görünür kafa derisi ile ciddi kellik yaşadığınız sürece, saç ekimi konsültasyonunda sadece zaman harcamış olacaksınız.

fue saç ekimiDurumunuzla ilgili doktoru yanılttığınız takdirde, donör belgeleriniz yetersizse, yapabileceğimiz fazla bir şey yoktur. Bu, uzmanların size tavsiyede bulunabileceği bir şey; çünkü başın arkasından gelen saçlar genellikle kullanılsa bile, uzmanlığımız, mümkün olduğunda vücut kıllarını kullanmamıza olanak tanır.

Dengesiz saç dökülmesi olan insanlarda stabilizasyon döneminden geçmeleri gerekeceğinden saç dökülmesi durumunda saç ekim işlemi sonrasında da sorunlar ortaya çıkabilir. İlaç tedavisi ile normalde saçlarınızın dökülmediği ya da tekrar çıktığı bir aşamaya gelmesi altı ila dokuz ay arasında sürer ve belirgin bir desen ortaya çıkar.

Saç ekimi operasyonu düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer husus, beklentilerinizi yönetmek zorunda olduğunuzdur. Bazen ya yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı ya da birinin beklentilerine tam olarak cevap verilemediğinden işlem prosedüre uygun olmayacaktır. Saçlarınız yeterince çoksa, ya da donör olabilecek potansiyelde saç teliniz yoksa saç ekim operasyonunu düşünmemelisiniz.

Son olarak tekrar edelim, sadece saç dökülmesi ve / veya kellenme dereceleri yaşamış hastalar saç nakli için uygundur.

Hiç umudunuzu kaybetmeyin. Yukarıdaki kategorilerin herhangi birine uymuyor ancak saç dökülmesinden endişe ediyorsanız, daha fazla seçeneğiniz de var.

Bir nakil için uygun değilseniz ne olacak? 

Bir saç ekimi alamamanız, seçenekler olmadan kaldığınız anlamına gelmez. Saç dökülmesinin ilk aşamalarındaysanız ve kafa deriniz henüz tamamen kel kalmadıysa, o zaman çok saygın saç terapistlerinden birini ziyaret edebilirsiniz. Bu kişiler saçlı deri ve saç sağlığı konusunda uzmanlaşmışlardır ve saçla ilgili endişeleriniz için ilk irtibat noktanız olmalılar.

Norwood Saç Dökülme Ölçeğine göre birinci veya ikinci aşamasındaysanız, bir terapist, saç dökülmesinin nedenini belirlemek için yaşam tarzınız, beslenme ve tıbbi geçmişinizin kapsamlı bir analizini yapacak ve daha sonra öneri sunabilecektir. Buna göre de uygun bir tedavi şekli belirlenecektir.

Aynı şey, Androjenik türden başka Alopesi dökülme formlarına sahip olanlar için de geçerlidir. Bir terapist sayesinde sahip olduğunuz Alopesi türüne sahip olup olmadığınızı öğrenebilir ve hangi ürünlerin, ilaçların veya alternatif tedavilerin sizin saç deriniz ve saçlarınız için en uygun olacağını keşfedebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Olabilir? Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


1 + 3  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326