Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Meme Küçültme

Memenin büyük olması bazı durumlarda olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Memelerinin büyüklüğünden dert yananlarda estetik görüntünün bozukluğunun yanı sıra, memedeki ağırlık omuz, sırt ve kol ağrıları gibi sıkıntılara neden olmaktadır. Böyle bir durumdan dolayı kadının zamanla sağlık sorunları yaşaması nedeniyle, meme küçültme operasyonları tercih edilmektedir.

meme küçültme ameliyatıBüyük ve sarkmış bir göğse sahip olan bayanlar estetik düşüncenin dışında başka sağlık nedenleri ile de Plastik Cerrahlara başvurmaktadırlar.

Memeler Nasıl Ağrı Yapar?

Memenin ağır olması südyeni sıkıştırması nedeniyle omuz, sırt ve kol ağrıları ile sık karşılaşılmaktadır. Ayrıca meme altında pişikler oluşabilmektedir. Oluşan bu pişikler kötü kokuya neden olmaktadır. Etrafa yayılan kötü kokulardan dolayı sosyal ve cinsel yaşamı sıkıntıya girmektedir.  Bunun yanı sıra çok büyük ve dikkat çekici memelere sahip olan, özellikle genç kızlarda sosyal sıkıntılara da neden olabilmektedir.

göğüs küçültmeBazı hastalar büyük ve sarkmış memelerden çok muzdariptir ki, memelerinin tamamen alınmasını dahi isteyebilmektedirler. Meme küçültme ameliyatının asıl amacı daha küçük, daha şekilli ve kişinin vücut ölçülerine uygun memelere kavuşmasıdır.

Büyük meme hem görüntü olarak, hem de fiziksel olarak kadınlara olumsuz bazı durumlar yaşatabilir. Görüntü olarak büyük göğüsler kötü bir görünüm ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra fiziksel olarak da omur ve boyun ağrılarına neden olabilmektedir. Büyük memeler kişinin duruş bozuklukları yaşamasına da zemin hazırlamaktadır. Bu gibi durumlarda kişiler meme küçültme estetiği ile istedikleri meme ölçüsüne sahip olabilirler.

Meme Küçültme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

meme küçültme operasyonuMeme küçültme estetiğini yaptırabilmek için meme gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Bu durumdan şikayetçi olan ve herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler meme küçültme estetiği yaptırabilirler. Cerrahlar bazı durumlarda süt bezlerinin bir kısmını almak zorunda kalabilir. Bu durum ise hamilelik sonrasında süt üretiminde azalmaların görülmesine neden olur. Böyle bir durumla karşılaşıldığında bu durumunda göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Bazı bayanlar sağlık problemlerinden ziyade vücutlarının zayıf ancak memelerinin büyük olmasından dolayı, meme küçültme estetiğini yaptırmak istemektedir. Genel olarak giydikleri kıyafetlerin vücutlarına tam oturmasını istemeleri en büyük nedenlerdendir.
 

Meme Küçültme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme küçültme operasyonu için kullanılacak yöntem kişinin isteklerine ve cerrahın onayına bağlıdır. Meme küçültme birden farklı yöntem ve tekniklerle gerçekleştirilebilir. Meme küçültme operasyonunda kişiyle birlikte uygulanacak yönteme karar verirken hastanın memesinin formu, şekli, yaygınlığı, büyüklüğü ve sarkıklığı önem arz etmektedir. Her hasta için farklı farklı yöntemler uygun olabilmektedir. Örneğin bir hastanın göğsünde sarkma varken, diğerinin memeleri yayvanlaşmış olabilmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi

göğüs küçültme operasyonuGöğüs küçültme ameliyatı olmadan önce mamografi çekilmek ameliyat sırasında kullanılacak ilaçların ve anestezinin vücutta yan etki edip etmeyeceği açısından önemlidir. Daha önceden kullandığınız ilaçlar varsa operasyonu yapacak hekime söylenilmesi gerekmektedir. Ayrıca aspirin ve benzeri ilaçlar kullanılıyorsa ameliyattan bir hafta önce bırakılması gereklidir. Sigara yaraların iyileşmesinde olumsuz etki yaptığı için ameliyat öncesinde ve sonrasında bırakılmalıdır. Ameliyat olmadan önce gerekli testlerin yapılması için 1 veya 2 saat önceden hastaneye gelinmesi istenir.

Ameliyata başlanmadan önce doktorlar sizin üzerinizde tekrar ölçüm yapar ve ameliyat planını hazırlar. Daha sonra sakinleşmeniz için hap verir ve 3 dakika içerisinde kendinizden geçersiniz bu esnada sizi ameliyat etmek için alır uygun duruma getirirler. Göğüs küçültme ameliyatı ortalama 1 veya 2 saat arasında sürmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra

Meme küçültme ameliyatından sonra ameliyatın yapıldığı yerlerdeki kızarıklıklar zamanla beyazlaşır. Beyazlaşma ile izler neredeyse fark edilmez duruma gelirler. Ameliyat genel anestezi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında kişilerin en az 2 ya da 3 gün müşahede altında kalmaları gerekmektedir. 10 haftaya kadar da destekli sutyen takmaları gerekir.

İyileşme Süreci

Ameliyat bitiminden hemen sonra odanıza alınırsınız ve 1 veya 2 saat sonra gezebilecek duruma gelirsiniz. Göğüsler ameliyattan çıktığı için bandajlar ile kapalıdır ve içerisinde drenler vardır. Bu drenler vücuttan çıkan kan ve sıvıları çekmesi için konulmuştur. Ameliyat sonrası 3 veya 4 gün sonra drenler çıkarılır ve hasta taburcu edilir. Ameliyattan sonra fazla ağrı hissedilmez ve normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Hastaneden çıktıktan sonra yolculuk yapmakta herhangi bir sıkıntı olmaz iken 3 gün sonra duş alabilirsiniz.

Ameliyattan sonra göğüslerde şişlik ve morarmalar olabilir bunlar bir hafta içerisinde düzelir. Genellikle yapılan ameliyatlar doktordan doktora farklılık gösterse de hepsi eriyen dikişler kullanmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme küçültme ameliyatlarında iz; meme başı çevresinde ve oradan aşağıya uzanan 8-9 cm uzunluğunda bir kesi izidir. Günümüzde yapılan modern meme küçültme ameliyatlarında, en çok tercih edilen teknik; vertikal mamoplastidir. Vertikal mamoplasti de çoğu kişiyi rahatsız eden meme altında tüm gögüste kesi izi bulunmaz. Sadece göğüs bölgesinde dik bir kesi izi bulunur. Vertikal mamoplasti de diğerlerine oranla daha az iz kalır. Meme küçültme ameliyatlarından sonra ilk bir kaç ay izler kırmızıdır ve belli olur. Fakat iz daha sonra beyazlayıp, çoğu kişide hemen hemen hiç görünmeyecek bir hal almaktadır. Ayrıca izin az olması için cerrahi teknik planlanması çok önemli bir faktördür. Son yıllarda kullanılan emilebilir dikişler kullanılmasıyla; izlerin daha az kalması sağlanmaktadır.

Meme Küçültmede Riskler Var mıdır?

Meme küçültme ameliyatı kadınlarda en çok yapılan ameliyatlardandır. Göğsü büyük ve sarkık olan kadınlarda mutlaka meme küçültme ameliyatı tavsiye edilir. Hem sağlık açısından hem de görsellik açısından tecrübeli cerrahlarda risk yok denecek kadar azdır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Memelerin Görüntüsü Bozulur Mu?

Memelerin görüntüsü bozulmaz, tam tersine hem memedeki volüme küçültülür hem de şekli güzelleştirilir.

Kimler Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırabilir?

Gövdeye göre göğsün daha büyük kaldığı, göğsünün büyük olduğunu düşünen, ağırlık hissi veren tüm memelere meme küçültme ameliyatı yapılabilir.

İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Kişiden kişiye, bedenden bedene değişebilir. Dolayısıyla tam bir göğüs ölçüsü vermek yanlış olur. Her kadın için ideal göğüs ölçüsü değişiktir.

Göğüs Küçültme Ameliyatlarında Süt Bezleri Zarar Görür Mü?

Bu ameliyatlarda sür bezlerinin zarar görmemesi için azami dikkat gösterilir. Süt bezi koruyucu göğüs küçültme ameliyatları yapılır.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar?

Sitemiz üzerinden fiyat paylaşımı yapamamaktayız WhatsApp : +90 530 762 70 02 hattımızdan ücret bilgisi öğrenebilirsiniz.

0

0 Yorumlar

0
0
0
0
0
Yorum Yap
eFjpCK

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR