Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Meme Dikleştirme

Göğüslerinin dik, büyük, şekilli olması bazı kadınlar için çok önemlidir. Bu şekilde düşünen kadınların sorunlarının çözümü için günümüz tıp teknolojisi ile meme dikleştirme operasyonu uygulanabilmektedir.

meme dikleştirme ameliyatıGöğüs Sarkmasının Nedenleri

Kadınların memelerinin sarkmalarına sebep olan belli başlı birkaç neden vardır.  Her kadında görülen bu durum hayat boyu yaşanan bazı durumlar neticesinde görülmektedir.

 1. Meme sarkmalarında etkili olan durumların başında aşırı kilo alıp verme ilk sıralarda gelmektedir.
 2. Ayrıca hamilelik ile ardından gelen emzirme döneminin bitiminden sonra yine meme sarkmaları meydana gelebilmektedir.
 3. Bunların dışında bütün insanlar için etken olan yer çekimi de bazı kadınlar üzerinde olumsuz sonuç olarak meme sarkmasına neden olabiliyor.

Büyük göğüslü kadınlar bu konuda dezavantajlı konumdadırlar meme sarkma onlarda daha sık görülmektedir. Zamanla memeyi tutan bağlardaki yaşlanma ve zayıflamadan dolayı büyük göğüslerde meme sarkması daha fazla hissedilmektedir.

Bir başka neden ise fizyolojik yapıdan kaynaklanan sarkmalardır. Meme sarkmasına neden olan durumlardan birisi olan karakteristik özelliklerden kaynaklanan sarkmalarda meme sarkmalarıdır.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

göğüs dikleştirme

Kadınlar için hem güzelliğin hem de anneliğin simgesi olan göğüsler genetik olarak veya bazı sebeplerden dolayı değişim geçirmektedir. Bunları önlemek için çeşitli yöntemler kullanılsa da en çok tercih edilenlerden bir tanesi ise meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme ameliyatı günümüz şartlarının getirmiş olduğu kolaylık ve ameliyat yöntemlerindeki yeterlilikten dolayı tercih edilir.  Ameliyatı genellikle orta yaş kadınlar tercih etmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatını; sürekli değişen kilosu olmayan, sigarayı bırakmış ve bırakabilecek, memesinde aşırı sarkma, göğsü düzleşmiş, meme uçları aşağı bakanlar, memelerin şekil bozukluğu olanlar ve meme uçları büyümüş olanlara uygulanmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı özel bir durum olmadıkça 18 yaşının altına uygulanmamaktadır.

Meme Sarkması Engellenir Mi?

Her sağlık sorununda olduğu gibi bu durum içinde önleyici ve tedavi edici durumlar vardır. Emzirme ve sonrası için yapılması gerekenler; Emzirme döneminde süt bezleri etkili olarak çalışmaktadır. Bu çalışma neticesinde meme hacminde büyüme meydana gelmektedir. Büyümenin sonucunda ise emzirme bitiminde önlem alınmazsa memelerde sarkma meydana gelmektedir. Yapılması gereken ise hamilelik ve emzirme döneminde destekleyici sütyen kullanmak ve egzersiz yapmaktır.

meme sarkması

Yaşlanmak: Bu durumun önüne geçilemez ama yaşlanmanın memeler üzerinde yapacağı etkiler azaltılabilir. Yapılacaklar ise meme hücrelerini dinç tutacak şekilde masaj ve egzersiz yapılmasıdır.

Memeyi sıkılaştırmak için meme dikleştirme ameliyatı uygulanabilmektedir. Bu işlem herkese uygulanmaz.

Hekim operasyon yapacağı hastada aşağıdaki durumların analizini yapar;

 • Gögüsler yeteri kadar büyük fakat sarkma meydana gelmişse,
 • Gögüsleriniz hacimsiz ve sıkı değillerse,
 • Gögüs uçları ve çevresi aşağı doğru bakıyorsa,
 • Gögüsler arasında büyüklük ve sıkılık olarak farklılık varsa.

Meme dikleştirme işleminde büyük ve ağır olan göğüslere uygulanmaktadır. Ancak elde edilen sonuçlar küçük göğüslerdeki gibi uzun ömürlü olmayabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı her yaştaki kadınlara uygulanabilir. Ama en uygun zaman dilimi için plastik cerrahlar genellikle göğüs gelişimi durana kadar beklemektedirler.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı farklı şekillerde oluşur; sarkık olan göğsü dikleştirmek, meme dokusuna şekil vermek, sarkıklığı gidermek için uygulanır. Meme dikleştirme ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır.

 1. meme dikleştirme estetiğiCerrahi müdahale öncesinde meme röntgeni çekilir.
 2. Ameliyat genel olarak bir buçuk veya dört saat gibi sürelerde tamamlanmaktadır.
 3. Ameliyat genel anestezi ile yapılır.
 4. Bu da ameliyat süresince uyuyor olacağınız anlamına gelmektedir. Eğer küçük bir kesi ile ameliyat gerçekleştirilecekse hekimin tercihi ile lokal anestezi de yapılabilir.

Ameliyat sonrasında hastalar genellikle bir gün hastanede tutulur ve ertesi gün taburcu edilir. Yapılan ameliyatlarda süt bezlerine ve sinir sistemine hiçbir zarar verilmemektedir. Ameliyat yapılmadan önce tüm testler yapıldıktan sonra hasta ameliyata alınır. Ameliyata girmeden önce doktor hastaya nasıl yöntemler kullanacağını aktarır ve ameliyata başlar.

 

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Var Mı?

Göğüs (Meme) dikleştirme operasyonlarının yanı sıra etkisi çok az olsa da göğüs kası egzersizleri bu kapsama girebilir.

Meme Sarkması Nasıl Oluşur?

Göğüslerin sarkması, memenin göğüs kısmına bağlayan bağlardaki gerginliğinin azalması sebebi ile meydana gelmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak ise meme sertliğini sağlayan, süt bezi dokusunda bulunan kısmi bozulmaların da etkisi ile göğüslerde sarkma meydana gelmektedir.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Doğru Mu?

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme ameliyatları bazı dolgularla düşünülebilir ama efektif değildir. Göğüs dikleştirmede yapılan en etkili yöntem cerrahi yöntemdir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Kadınların sarkmış memelerinin tekrar eski haline getirilmesi ve şekil verme işlemidir. Ortalama 1 saat civarında süren operasyonlardır.

Meme Dikleştirme Sonrası Bebeklere Süt Verilebilir Mi?

Meme bezlerini koruyucu operasyonlar yapıldığı için çok büyük oranda yüzde 80-85 oranlarında bebekler emzirilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskleri Var Mı?

Her ameliyatta olduğu gibi risk vardır; ancak risk çok çok düşüktür

Göğüs Dikleştirme Sonrası Görünüm Ne Zaman Fark Edilir?

Ameliyat sonrası görünüm hemen fark edilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Spor Yapılmasında Engel Var Mı?

Normal sportif faaliyetlere 1 ay sonunda çok ağır olmamak üzere başlanılabilir.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Arzu Oltu

2017-02-28 07:33:26

Göğüslerdeki sarkmalar sanırım bu ameliyat ile düzeltilebiliyor.

FBM Estetik

2017-03-01 03:03:25

Merhaba Arzu hanım. +90 530 762 70 02 göğüs estetiği ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.
Yorum Yap
t8QPmv

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR