Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Meme Büyütme

Bir kadın için göğüs, vücudunun en önemli organından biridir. Çağımızda dış görünüşün, vücut yapısının öneminin artmasından dolayı, kadınlar meme büyütme operasyonlarını tercih edebilmektedir..

göğüs büyütmeGörünümü ile etki etmek istedikleri noktaların başında ise göğüsleri gelmektedir. Hal böyle olunca da teknolojik açıdan ilerlemelerinde etkisi ile birlikte estetik müdahaleler artmıştır. Göğüs bölgesine yapılacak olan müdahaleler ile istenilen göğüs büyüklüğüne kavuşma imkânı da sağlanır hale gelmiştir.  Bu işlemlerin yapılmasında ise silikon meme protezleri kullanılmaktadır. Ayrıca göğüs büyütme ameliyatları da bayanların 2017'de kullandığı ve 2018'den itibaren de en çok tercih edeceği operasyonlardandır.

Geçmişte olduğu gibi, günümüz kadınları için de göğüs oldukça önemlidir. Göğüslerinin büyüklüğü, küçüklüğü, dolgunluğu, dik ya da yatık olması durumunda onlar için büyük önem teşkil etmektedir. Ayrıca kadın fıtratı gereği ise her zaman beğenilme arzusunu, duygusunu içinde taşımaktadır. Bundan dolayı göğüslerdeki en ufak hoşa gitmeyen durum onları ciddi manada rahatsız etmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı

meme büyütme ameliyatıYukarıda belirtilen sebeplerden ötürü göğüs büyütme operasyonu geçirmek isteyen kadınların bu alanda hizmet alacak olmaları, estetik merkezinin tercihinde ise oldukça titiz davranmaları gerekmektedir. Bu alanda samsun göğüs büyütme merkezleri içerisinde kurumsal bir hizmet sunan tıp merkezimiz alanında uzman estetik cerrahları sayesinde ise başarılı operasyonlara imza atmaktadır.

Zaman içerisinde ise çeşitli sebeplerden ötürü yaptırılma gerekliliği ortaya çıkan göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan protezin kalitesi de çok önemlidir.

Samsun ilinde bulunan merkezimize hem yurt içi hem de yurt dışından hasta transferleri yapılabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

silikon göğüsGöğüs büyütme operasyonu meme dokusunun alt kısmına yerleştirilecek olan silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Eğer kişinin göğüs küçüklüğü sorununun yanı sıra göğüs sarkması da görülüyorsa, aynı operasyonda göğüs dikleştirme de yapılabilmektedir. Silikonun türü ise göğüs büyütme yapacak olan cerrahın tercihi ile belirlenmektedir.

Cerrahi müdahalenin kesi yeri ise hekim tarafından belirlenir. Meme büyütme estetiğinde kesi memenin alt kıvrımlarında, koltuk altından veya meme ucundan yapılabilmektedir. Yapılan estetik sonrasında kişi uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilmektedir.

  • Meme büyütme estetiğinde kişiye genel anestezi uygulanmaktadır.
  • Ameliyat sonrasında kişinin 2 3 gün hastanede müşahede altında kalması gerekmektedir.
  • Yapılan silikon protezleri ömür boyu garantilidir.
  • Ameliyat sonrasında en az 4 ile 6 hafta destekli sutyen giyilmesi zorunludur.

Ameliyat olan kişi eğer çalışıyorsa en az 1 hafta işe gitmemesi gerekmektedir. Bir ila bir buçuk ay kol kaslarını fazla çalıştırmamalıdır. Ağır kaldırmamalıdır. Üç ay güneş ışınlarından kaçınılması gerekir. Ortalama olarak 1 ay içerisinde iyileşme tamamlanmaktadır. 
 

Memeler Nasıl Büyütülür?

memeleri büyütmeBayanlar için önemli olan göğüsler, genetik veya bazı sebeplerden dolayı olması gerektiğinden daha küçük olabilmektedir. Göğüslerinin ufak olmasından şikayetçi olanlar için bir çok yöntem vardır. Başvurulan yöntemler; krem kullanımları, masajlar, egzersizler ve çeşitli ameliyatlardır.

Krem kullanımlarında; piyasada farklı markalarca satışa sunulan kremler için yeterli ve güvenilir bir bilimsel araştırma bulunmamaktadır. Satışa sunan firmaların yaptırdığı bazı testler ise yeterli değildir. Tam anlamıyla yeterli olduğunu gösteren bir bilimsel araştırması bulunmayan kremler için; doktorlar kullanımının sakıncalı olduğunu ve herhangi bir etki sağlamadığını dile getirmektedir.

Göğüsleri büyütmek için başvurulan masajlar; tam anlamıyla bir etki sağlamasada uzun süreçli ve sürekli yapılan masajlarda sıkılaşma gözlemlenebilir. Göğüs büyütme egzersizleri ise; göğsün sıklaşması ve dikleşmesi söz konusudur. Göğüsün büyümesi konusunda tam anlamıyla bir etki gözlenmez.

Göğüs büyütmek için en etkili sonuç alabileceğiniz yöntem meme büyütme ameliyatlarıdır. Diğer yöntemlerde hem büyüme görünmez hem de uzun süreli tekrarlar yapmak zorunda kalırsınız. Göğüs büyütme ameliyatlarında; tek seferde etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Meme Büyütme İçin En Uygun Yaş Nedir?

Bu tür operasyonların verimli olabilmesi için organlardaki gelişimin ve değişimin durmuş olması gerekmektedir. O nedenle meme büyütme operasyonları için en uygun zaman ergenlik döneminin bitmiş ve meme gelişimini tamamlanmış olduğu zamandır. Operasyondan sonra memede gelişme olmaması gerekmektedir. O nedenle operasyon yapılacak hastanın fizyolojik durumu önem arz etmektedir.

Göğüs Büyütme Kremleri İşe Yarıyor Mu?

Piyasada bir çok marka çeşitliliği ile satışa sunulan göğüs büyütme kremleri ile ilgili sonuçları doğrultusunda güvenilir bir bilimsel araştırma bulunmamaktadır. Bununla birlikte kremleri satışa sunan firmaların yaptırdığı küçük araştırmalar, tam manasıyla işe yaradığının söylenmesi bakımından yeterli görülmemektedir. Ayrıca bir çok doktor, bu tarz ürünlerin sonuç vermediğini, hatta kullanımlarının sakıncalı olduğunu dile getirmektedir.

Meme Büyütmede Kullanılan Protezler Güvenli Mi?

Silikon meme kanseri yapar mı? Uzun yıllar halk arasında ve ilgili çevrelerde yaygın olarak kabul gören görüşe göre meme büyütmede kullanılan protezlerin zamanla meme kanserine yol açtığı düşünülmekteydi. Yapılan araştırmalarda böyle bir durumun söz konusu olmadığı saptanmıştır.

Göğüs Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

Göğüs Büyütme işlemi kadınlarda farklılık göstereceğinden ve diğer teknikler kullanılabileceğinden kişiler arası farklılık göstermektedir. Fiyat bilgisi için bizlere +90 530 762 70 02 WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

3.0

3 Yorumlar

0
0
3
0
0
Yorum

Dudu Yildirim

2017-02-14 03:47:40

Cok aciklayici olmus ama benim ögrenmek istedigim bi fiyat belirtilmiyor kaca yapiliyo bi gögüs estetigi fiyatla ilgili beni bilgilendirirseniz cok memnun olucam tesekkürler
Yorum

Nurefşan Yıldırım

2017-07-23 05:38:45

Meme büyütme amaliyatı hakkında bilgi almak istiyorum

FBM Estetik

2017-07-24 00:09:36

Merhaba Nurefşan Hanım, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden problem gördüğünüz bölgenin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını isim ve şehir bilgilerinizi belirterek gönderirseniz operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Yorum

Yıldız

2018-01-22 08:44:12

hocam memelerim çok küçük büyütmek işe yarar mı? göğüslerim dik ve dolgun olsun istiyroum.

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-01-23 06:40:58

Merhaba Yıldız Hanım, durumunuz değerlendirildikten sonra operasyona karar veriyorum. Meme bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan Kübra Hanım'a iletirseniz ayrıntılar için iletişime geçebiliriz.İyi günler diliyorum.
Yorum Yap
X2C31w

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR