WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

En Çok Tercih Edilen Estetik Türü Burun Estetiği

9 + 2  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

1 + 3  Captca Değiştir
9 + 7  Captca Değiştir
En Çok Tercih Edilen Estetik Türü Burun Estetiği
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Burun Estetiği Nedir?

Cerrahlar ile hastaların karşılıklı olarak görüşmelerinde ilk olarak insanlar karşısında bulunan kişinin yüzüne bakarlar ve yüzdeki en belirgin organ ise burundur. Burun yüzümüzün en ortasında yer alan organ olmasından dolayı en dikkat çekici organımızdır. Burunun yüzün diğer bölümleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Yüze doğru orantılı olması lazımdır ki kişi burnundan rahatsızlık duymasın. Yüz güzelliği için en önemli organ burun olmasından dolayı burun estetiği yaptırmak isteyenlerin birçoğu bayanlardan oluşmaktadır.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

 Rinoplasti yani burun estetiği, yumuşak dokuların ve burun iskeletinin yeniden şekillendirilerek kişinin yüzüne uygun bir hale getirilmesi işlemidir. Rinoplasti ameliyatı sadece güzelleşmek adına yapılan bir uygulama olarak anlatmak yanlış da sayılabilir. Bazı hastaların yüz güzelliğinden öte burundan nefes alma zorluğu yani tıp dilinde septum deviasyonu denilen rahatsızlıkların da tedavi yöntemi olarak ta kullanılmaktadır. Ya da doğumsal sebeplerden dolayı hastaların burun estetiği ameliyatı olması gerekebilir. Herhangi bir kaza sonucu burnunda meydana gelen şekil bozukluklarında yine rinoplasti ameliyatı ile hastalara uygulanabilen bir yöntemdir diyebiliriz.

burun estetiğiBurun estetiği ameliyatları sayesinde artık kişiler yüzlerine uygun olarak burunlarında küçültme ya da büyültme işlemleri yaptırmaktadırlar. Burun üzerinde yer alan kemerler kişilerin rahatsız olmalarını sağlar. Burun üzerindeki kemere müdahale edilebilmektedir. Burunun uç kısmında düşüklük olan kişiler bu kısmı kaldırtabilir, burun inceltilebilir, kaldırılabilir ya da burun deliklerindeki büyüklükten rahatsız olanlar için burun deliklerinde küçültme bile yaptırılabilmektedir. Gülme sırasında ya da konuşma sırasında bazı kişilerde görülen burun ucu hareket etmesi, üst dudakta katlanma deformitesi yine bu uygulama yöntemi ile düzeltilebilir. Burunda eğrilik ya da her hangi bir şekil bozukluğu olduğunda rinoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyattaki en önemli kısım ise hastanın ameliyattan sonra tüm bu rahatsızlıklarını çözmenin dışında nefes alıp verme gibi problemleri de varsa eğer aynı seans içerisinde bu problemde çözüme ulaştırılmış olur.

Kişi ya da kişiler hangi tipte bir burun ile dünyaya gelmiş olurlarsa olsun günümüz teknolojisinin insanlara sağlamış olduğu bu avantaj sayesinde yüze en uygun bir burun ile hastaların mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmesi sağlanmaktadır. Bu yüzden de rinoplasti ameliyatı yani burun estetiği her kişiye aynı şekilde uygulanabilen bir uygulama şekli değildir. Hastaların ilk önce ne istedikleri tam olarak anlaşılır ve buna bağlı olarak yani istekleri doğrultusunda bir uygulama yapılır. Yüzün tüm kısımları ile olan uyumu ve bu kısımlar ile arasındaki yeterli bir açı olması gereklidir ki yapılan işlem sonunda doğal bir buruna sahip olunsun. Burun estetiğinde doğal sonuçlar elde etmek için yine uygulamalar sırasında farklı işlemler ve farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Diğer estetik operasyonların birçoğunda burun estetiğinde olduğu gibi değişkenlik gösteren tedavi şekilleri yoktur. Mesela yüz gençleştirme için uygulanacak yöntemlerde burun estetiğinde olduğu kadar değişkenlik gösterebilen bir uygulama mevcut değildir. Yüz gençleştirme uygulamalarında da farklılıklar vardır fakat bir burun estetiği ile aynı değildir.

Rinoplasti ameliyatlarından ideal bir sonuç kişinin yüz yapısına uygun olan estetik olduğu anlaşılmayan yani doğal görünümlü olması ile elde edilmiş olan yöntemdir. Solunum problemi olmaması ve yüzdeki doğallığı bozmaması gerekmektedir.

Rinoplasti Riskleri

burunHer estetik operasyonda riskler mevcuttur. Rinoplasti yani burun ameliyatlarında da yer alan riskler vardır. Bu operasyona başlanmadan önce ameliyattan sonra yaşanması muhtemel riskler hakkında bilgi edinilmeli ve bu doğrultuda ameliyat masasına yatmalıdırlar. Rinoplasti ameliyatı için başvuruda bulunan hasta eğer sigara kullanıyorsa operasyondan önce sigarayı kesmelidir. Düzenli olarak kullanmış olduğu ilaç ya da ilaçları var ise(tansiyon, şeker, kalp, kan sulandırıcı, astım)operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah ile görüşülmelidir. Cerrah ile yapılan bu konuşma sonucunda ise un uygun bir süre ile ilaçların kullanımı kesilir ve tedavi sürecinde yaşanabilecek bir problem ile karşı karşıya kalınmaz. Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yani saç ekimi sırasında ki gibi lokal anestezi yöntemi uygulanmamaktadır.

Rinoplasti ameliyatı yani burun estetiği uygulanacak olan işlemlere bağlı olarak ta bir ila 3 saat sürebilen bir operasyondur. Ağrı genellikle çok azdır ve bu ağrıları genelde hastaların birçoğu verilmiş olan ağrı kesicilerden dolayı hissetmezler bile. Ameliyattan sonraki ilk hasta hasta başını yüksekte tutacak şekilde yatmalıdır. Bu durum yüzde yer alan şişliklerin daha az olmasını sağlayacaktır.

En Çok Tercih Edilen Estetik Türü Burun Estetiği Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


1 + 3  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326