WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Soğuk Lipoliz
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
sHsFYQ

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Bugünler tüm erkeklerin ve bayanların başını ağrıtan en büyük sebeplerden biri istenmeyen yağlanmalardır. İstenmeyen yağların çözümüne yönelik yapılan çalışmalarda ameliyatsız olarak yapılan en son teknoloji ve etkili yöntem soğuk lipoliz yöntemidir.

Günümüzde aşırı bilgisayar kullanımı, yapılan işlerin uzun süre oturarak yapılması, spor yapılmaması ve uzun süreli uykular ve benzeri gibi durumlar istenmeyen yağların belirli bölgelerde daha yoğun olarak toplanmasına neden olmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle bu tip yağların gerek cerrahi gerek ameliyatsız olarak azaltılması mümkün olup bu alanda en çok tercih edilen yöntem Soğuk Lipoliz uygulamasıdır. İstenmeyen bölgelerdeki yağ hücrelerini dondurmak suretiyle etkisiz bırakır ve bu işlem cihazın bölgeye uyguladığı soğuk uygulama ile sağlanır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz genelde vücudumuzun göbek, yanlar, alt karın, basen, bacak ve kol gibi bölgelerde oluşan yağlanmayı tek seansta azaltmayı soguk-lipolizhedefleyen bir tedavi şeklidir.

Uygulamanın her hangi bir yaş sınırlaması yoktur. Uygulama genelde estetik cerrahi ameliyatlarından çekinen, yoğun iş temposu olan kişiler tarafından seçilir ve liposuction ameliyatı için ameliyatsız yöntemler arasında iyi bir alternatiftir. Hedeflenen bölgedeki yağ hücreleri cihazın verdiği soğuk etkisiyle kristalize olurlar ve bölgedeki yağ hücreleri simetrik olarak incelir

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

 1. Uygulama öncelikle bölgenin 45 dereceye kadar ısıtılması ve sonrasında hızlıca -5 dereceye kadar soğutulması esasına dayanmaktadır.
 2. Bu uygulama ortalama 1 saat sürmekte ve yağlanma görülen bölgelerdeki hücrelerin ölümüne neden olmaktadır.
 3. Uygulama yapılan yağlı bölgede ani sıcaklık kaybından dolayı sıkılaşma da görülebilmektedir.
 4. Ortalama bir yada iki seans sonrasında yağlanma olan bölgede kalıcı olarak azalma yaşanır.

Uygulama son derece konforlu ve güvenlidir. Seans sonrası 1 ay içerisinde değişiklik belirgin hale gelmektedir. Uygulama diyetisyen tarafından desteklendiğinde elde edilen sonuçlar genelde son derece tatmin edici olmaktadır. Detaylar için Samsun, İstanbul ve diğer merkezlerimize başvurarak uzmanlarımızdan daha detaylı fiyat ve tedavi bilgisi alabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun olduğu her bölgeye uygulanabilir. Özel başlıkları sayesinde vakumlama yardımıyla hedef bölgeye soguk-lipoliz-nediruygulanır.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun;

 • Göbek,
 • Yan bölge,
 • Sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın,
 • Sırt,
 • Basen,
 • Bacak

Gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta yüzde 20 ila yüzde 40 oranında kalıcı olarak çözülmesini sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir, %20-40 oranında parçalanma sağlanır.

İlk iki hafta içinde etkisini göstermeye başlamakla birlikte 4-12 hafta içinde ( ikinci seansa kadar) sonuçlar çok net gözlemlenmiş olacaktır.

Gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir.

Hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir.

Soğuk lipoliz uygulaması tek seans 45-60 dakika arası sürmektedir.

Soğuk lipoliz yönteminde etki sadece yağ dokuları üzerinde olduğu için hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. FDA onaylıdır.

Bu uygulama bir kilo verme işlemi değil incelme işlemidir. Soğuk lipoliz ile beraberinde diyetisyen kontrolünde yapılacak olan diyet sayesinde aynı zamanda kilo vermek te mümkündür.
 • ziyaretçi
  Mine Pakyürek
  26.04.2017
  Merhaba, Bu işlem 104 kg olan bir hanıma ve 140 kg olan bir erkeğe uygulanabilir mi? Bir de soğuk lipofizin sean ücretini bildirirseniz sevinirim. Teşekkürler
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 26.04.2017
  Merhaba Mine hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Tuğçe
  08.05.2017
  Soğuk lipolizin bu kadar kısa süre olması çok sevindirici.
 • ziyaretçi
  Celik
  13.11.2019
  Soguk lipolizde mesela 2-3 seans gerekiyorsa bu ayda bir mi yapilmak zorunda? Daha uzun süre ara verilebilirmi?
 • doktor
  FBM ESTETİK 14.11.2019
  Merhaba. Soğuk lipoliz ile ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için 444 1 326 numaralı hattımızdan Diyetisyenimiz Deniz Tığlı ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.
sHsFYQ
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
sHsFYQ
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler