WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Ketojenik - SDM Diyeti
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
lr5UYL

Ketojenik - SDM Diyeti

Ketojenik - SDM Diyeti

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik diyet düşük karbonhidratlı beslenme esasına dayanır. Vücudumuz normalde enerji kaynağı olarak ilk sırada karbonhidratlardan faydalanırken bu diyet aracılığı ile yağlardan enerji harcaması sağlanır.

Kimi metabolizmalar ise karbonhidrata karşı daha hassas olduğundan dolayı bu durum biraz kalori artırımı olduğunda kilo olarak vücuda döner. Bu diyette düşük karbonhidrata ek olarak yüksek protein ve düşük yağlı beslenerek vücudun enerjisini depo yağlardan sağlaması amaçlanır. Özellikle insülin direnci bulunan kişilerde çok etkili olduğu görülmektedir.

Karbonhidratlar insülin hormonunun en büyük uyarıcısıdır. İnsülin direnci olan kişilerde karbonhidrat alımı çok önemlidir. Ketojenik diyetle birlikte insülin seviyesi düşeceğinden, kişinin kilo vermesindeki engel de ortadan kalkar. Ketojenik diyette kişilerin en çok zorlandığı durum bu düzene adapte olmaktır. Bu adaptasyon kısa sürede sağlanabilmektedir. Yüksek proteinli gıdalarla beslenmek bir süre sonra sıkılmalara diyetten soğumalara yol açmaktadır. Bu yüzden ketojenik diyetlere özel hazırlanmış protein içeriği arttırılmış ve karbonhidrat içeriği azaltılmış ürünlerle desteklenmektedir.

Makarna çikolata çörek bisküvi ve meyve aromalı içecekler gibi ürünler aslında hepimizin gün içerisinde sıklıkla tükettiğimiz ve diyetlerde de en çok yasaklanan, uzak durmamız gereken gıdalardır. Ketojenik diyet kişiyi asla mahrum psikolojisine sokmadan rahatlıkla diyetini uygulamasına ve kilo vermesine yardımcı olur. Ketojenik diyette amaç kişiyi fazla kilolarından kurtarırken bir yandan da olması gereken beslenme düzenine alıştırmaktır.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

  • Üç aşamalı ilerleyen bu diyet sistemi klasik diyet, geçiş diyeti ve karışık diyet olarak düzenlenir.Ketojenik-diyet
  • Diyete başlamadan önce kişinin kan tahlilleri sonucu incelenir ve bu sonuca göre düzenlemeler yapılır.

Bu diyet sistemiyle kilo verme başarı oranı çok yüksektir. Ketojenik diyette en önemli şey, kişinin açlık psikolojisine girmeden, kolay bir şekilde diyetini uygulayabilmesidir. Ketojenik diyetler bilimsel çalışmalarla da güvenirliliği kanıtlanmış ve kanıtlanmaya devam edilen diyetlerdir.

Epilepsi

Keto, 1900'lu yıllardan itibaren epilepsi tedavisinde kullanılmıştır. Hala daha bu sorundan muzdarip olan çocuklar için uygulanabilmektedir. Ketojenik diyetin en büyük yararına bakıldığında daha az ilaç alınmasını sağlayabilmektedir.

SDM Diyetiyle Zayıflama

Sdm diyeti ile zayıflayanlar da genellikle 1 haftada 1.2 kg- 2 kg yağ kaybı olmaktadır. Bu oran bazı kişilerde daha da üst seviyeye çıkmaktadır. Kas ve su kaybı olmadığı için cildinizde kırışıklık meydana gelmemektedir.

Diyetisyen kontrolünde düzenli beslenme ve fiziksel aktiviteler ile kilo vermek mümkündür. SDM’nin sağlık açısından herhangi bir riski bulunmamakla birlikte sağlığı olumlu yönde etkilemektedir. SDM ürünlerinde katkı maddesi bulunmamaktadır. Avrupa birliği sertifikasına ve GDO sertifikası onaylarına sahiptir.

Ketojenik - SDM Diyeti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

Henüz yorum yapılmamış.

lr5UYL
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
lr5UYL
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler