WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa GenTEST Diyet
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
0SILKv

GenTEST Diyet

GenTEST Diyet

Doğuştan itibaren oluşan genetik yapı kişinin psikolojik durumundan fiziksel durumuna kadar her şeyi belirlemede önemli bir rol üstlenir.

İkiz kardeşler arasında dahi farklı olan bu genetik yapı, kişinin beslenme,  kilo verme, kilo alma sürecinde önemli etmendir. Genetik yapımızın çalışmasını etkileyen diğer etmenler ise çevresel faktörler, beslenme tarzı, hareket alışkanlığı, alkol, sigara ve stres gibi durumlardır. 
                 
Herkes her hastalığa aslında genetik olarak yatkındır. Ancak kimi daha çok kimi ise daha az yatkınlık gösterir. Obezitede de durum aynıdır, aileden kilolu geni alan kişi eğer beslenmesinde de buna dikkat etmediği takdirde obez olma olasılığı çok yükselir. Genetik yapımızı değiştirme şansımız yok, ama o yapı bize nasıl bir yaşam ve beslenme tarzı benimsememiz gerektiğini söyler. Kişi genetik yapısına uygun bir biçimde beslendiği takdirde kilo alma riskinden ve kiloya bağlı olarak oluşan tüm hastalıklardan da büyük oranda korunmuş olur. Yapılacak genetik test sayesinde alkolden kafeine, karbonhidratlardan yağlara, proteinlere kadar tüm beslenme durumumuzun hassasiyetini öğrenmiş oluruz.gentest

Bazı metabolizmalar karbonhidrata çok dirençli olabiliyor, bu durumda karbonhidratlı gıdalar özensiz bir biçimde tüketmediği takdirde kişinin kilo alma olasılığı yükselir. Örneğin bazı metabolizmalar ise proteinli gıdalara yüksek direnç gösterir, o zaman da bu gıdalar o kişinin kilo almasına, yahut kilo vermede sıkıntı yaşamasına neden olur.

Yağlar daha hassas bir konudur, çünkü kişi genetik açıdan yağların parçalanıp enerjiye dönüştürülmesi işleminde sıkıntı yaşıyorsa, vücut bu konuda yetersizse yağ ve yağ türlerinin tüketilmesinde düzenleme yapmak gerekir. Bir de kişinin egzersize olan duyarlılığı vardır, çok fazla spor yapıp da kilo vermemenin sebebi yine bu saklı genlerde saklıdır.

GenTest Diyet Nasıl Yapılır?

Gentest diyet sisteminde kişiden 2 cc'lik bir kan örneği veya tükürük örneği alınır ve analiz edilir. Analizde kişinin beslenmeyle bağlantılı genleri analiz edilir ve problemli genler tespit edilir. Burada problemin seviyesine göre kişinin çok ayrıntılı beslenme düzeni diyetisyen tarafından oluşturulup yapılması gerekenler belirlenir. Gentest ile yapılan diyet programı, zamanla genlerimizin yapısı değişmediğinden ömürlük olacaktır ve genlerimize uygun bir beslenme tarzı, hareket tarzını yaşamaya başladığımız takdirde de kilo alma, kilolara bağlı olarak gelişen rahatsızlıklara yakalanma riskimiz de doğal olarak düşecektir.

GenTEST Diyet Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

Henüz yorum yapılmamış.

0SILKv
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
0SILKv
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler