WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Çene Estetiği

9 + 6  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

9 + 9  Captca Değiştir
2 + 3  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Çene Estetiği

Günümüz de artık ünlülerden normal vatandaşlara kadar çok sayıda insanın tercih ettiği çene estetiği yöntemiyle yüzünüzün güzelliğine güzellik katmak çok kolay. Çene estetiği yapılış türüne göre çene törpüleme ve çene ucu estetiği olarak iki farklı alanda uygulanmaktadır. Çene estetiği ayrıca kişinin yüz yapısı ile ilgili olduğundan, yüzünüzün yapısına uygun şekilde yapılması gerekir.

çene estetiği ameliyatıİlk olarak çene törpülemeyi ele alacak olursak bu soruna sahip hastalarda öncelikle yüzün ve çenenin yapısı detaylı bir şekilde incelenir. İncelemeler tamamlandıktan sonra çenenin uzunluğu belli bir sınırın altında ise çene törpüleme işlemi yapılır, ancak o sınırın üstündeyse işlem yapmak hastanın görünümüne olumsuz etki yapabilir. Çene törpüleme tedavisi genellikle fazla uzun olmayan çeneleri küçültmek amacıyla gerçekleştirilir ve genel cerrahi gerektiren operasyonlar ile yapılır. Bu nedenle de hasta operasyon sonrasında bir ay sık sık kontrole gelmeli ve bu bir aylık süreçte yiyip içtiklerine dikkat etmelidir.

Çene estetiğinde ikinci yöntem olan çene ucu estetiğinde ise çenenin genel yapısı bozulmayacak biçimde, eğer hasta basık bir çeneye sahip ise çenenin içerisi silikonla doldurulup böylelikle belirgin bir çeneye sahip olunur. Eğer hasta, kısa bir çene yapısına sahipse de öne doğru özel vidalar yardımıyla uzatma sağlanabilir. 
 
Çene ucu estetiği, insanların yüz bölgelerinde gerçekleşen operasyonlar olduğu için diğer estetik yöntemlerine göre bir nebze de olsa daha fazla dikkat gerektiren operasyonlardır. Ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve hastanın arasındaki güven çok önemlidir. Bu güven sağlanmadığı takdirde ameliyatı yaptırmaktan vazgeçebilirsiniz yada aksi durumlarda ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

çene ucu estetiğiÇene Ucu Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene estetiğindeki çene ucu törpüleme ameliyatı, çene ucu normalden daha büyük olan kişiler üzende uygulanan bir operasyondur. Çenenin yüz ile orantılı olabilmesi adına çene ucu özel cihazlarla ameliyatta törpülenir ve kısaltılır. Ayrıca kişinin yüz hatları ile tamamen uygun olabilmesi için yüz germe, burun estetiği ameliyatları ile de desteklenmesi gerekebilir.

Çene Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Ameliyat sonrasında çene ucunda şişlik ve morlukların görülmesi olağan bir durumdur.
  2. Oluşan bu şişlik ve morluklar tamamıyle geçici bir durumdur.
  3. Ameliyat sonrası ağrılar yaşanabilmektedir, bu durumlarda doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalıdır.
  4. Hasta çene ucu ameliyatı sonrasında 1 hafta süreyle dinlenmelidir. Daha sonrasında ise sosyal yaşanışına ve çalışma hayatına rahatlıkla geri dönebilir.

Çene Estetiğinde Doktor Seçimi


çene ucu ameliyatıÇene estetiği ameliyatı her ameliyatta olduğu gibi oldukça önemli bir ameliyattır. Estetik operasyonun yapılacak yeri bizzat kişinin yüz kısmı olduğu için çene estetiği ameliyatını yapan doktorun ameliyatı kesinlikle başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmesi gerekir.
 
Bu nedenle de çene estetiği yaptıracak olan kişi konusunda uzman bir hekim seçmeli ve hastane ortamında steril bir ortamda ameliyatını yaptırmalıdır. Uzman hekimlerden ameliyat öncesinde gerekli tüm bilgileri almalıdır. Uzman hekimler ise hastanın ameliyattan maksimum fayda alabilmesi için gerekli tüm incelemeleri ameliyat öncesi yapmalı ve ameliyata daha sonra başlamalıdır.


Sık Sorulan Sorular


Kişinin çene ucunun belli bir orandan daha büyük olması veya çene ucunun küçük olması durumlarında çene estetiğine başvurulur.
Hayati AKBAŞ Instagram

Çene Estetiği Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


0 + 7  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326