WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Burun Törpüleme Operasyonu

5 + 1  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

5 + 8  Captca Değiştir
5 + 8  Captca Değiştir
Burun Törpüleme Operasyonu
(5 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 2.6)

Burun törpüleme ya da burun kemeri törpüleme, burnun kemerinin cerrahi bir operasyon ile tıraşlanması anlamında kullanılmaktadır. Bu işlem ile burundaki kemer aşındırılarak küçültülür ya da burun sırtındaki pürüzlü, çıkıntılı alanların düzleştirilmesi amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlem ile daha güzel, daha düzgün bir buruna sahip olunabilir. Burun törpüleme işlemi kişinin yüz yapısına uygun tercih edilmelidir.

burun törpüleme ameliyatıBurun kemeri törpülenmesi, genellikle her burun estetiği ameliyatında yapılan bir işlemdir. Genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık 40 dakika ila 2 saat arasında sürer. Bu işlemde burnun kemiği tek başına törpülenemez. Bazen doktorlar burun içinde daha az işlem yaptıklarını ifade etmek için “burun törpülendi” kelimesini kullanabilir ve ayrıca bu işlemi için özel bir cerrahi işlem yoktur.

Ayrıca ultrasonik cihazlar ve tur motoru gibi cihazların yardımıyla da klasik törpüler kullanılmadan bürün kemeri törpüleme operasyonları yapılabilmektedir. Burun kemeri törpüleme operasyonundan sonra hasta, yine günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Eğer gözlük kullanıyorsa gözlük takmaya devam edebilir. Ancak burun kemerine yapacağı baskıdan dolayı, ideal olarak 6 ay kadar gözlük kullanımından kaçınılmalıdır.

Burun Kemeri Törpüleme Operasyonunun Riskleri

burun kemiği törpülemeBurun kemeri törpüleme işlemi her kişinin kendine özel olarak tercih edilen bir işlem olduğundan dolayı, burun ameliyatı ile birlikte yapılması en uygunudur. Burun kemeri üzerindeki kemik fazla törpülendiği takdirde ortaya ciddi problemler çıkabilir. Çok nadir de olsa operasyon sonrasında enfeksiyon kapma olasılığı vardır. Bu yüzden doktorunuzun verdiği tavsiyelerin dışına çıkmamanız gerekir. Bu tip operasyonlar 18 yaşının altındaki kişilere uygulanmamaktadır; çünkü yüzde kemik yapısının oturması beklenmektedir.

Burun Kemeri Törpüleme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Operasyon sonrası hastanın yüzünde şişlikler ve morluklar her zaman görülebilir. Ameliyat sırasında derinin altında biriken kan yüzünden oluşacak bu morlukları engellemek için burnun içerisine bir tampon yerleştirilir. Bu işlem sonrasında hastada nefes alıp vermede zorlanmalar görülebilir. Ancak iki gün sonra bu tampon çıkarıldığında hasta rahatlayacaktır.

Burnun üstüne tamponlardan sonra buruna bantları yerleştirilecektir. Bu esnada doktorunuzun vereceği tavsiyeler dinlenmeli ve verdiği ilaçları kullanmaya devam etmek gerekmektedir. Bu şekilde iyileşme süreci daha rahat, daha sağlıklı ve daha hızlı geçecektir. Hasta iyileşme süreci boyunca güneşli ve burnun darbe alabileceği ortamlardan kaçınmalı ve istirahat etmelidir.

Burun Törpüleme Operasyonu Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  ALEV AYKAMIŞ - 21.08.2017 05:56

  Hayati Hocam merhaba. Benim 14,5 yaşında kızım var. Burnu kemerli ve inanılmaz takıntı yapmış durumda. Okulda arkadaşları çapa burunlu diye seslenmekte, doğal olarak o da bu durumdan çok rahatsız olmakta. Ne önersiniz hocam törpüleme işleminin 18 yaşın altına yapılmadığı yazıyor. Bu sene liseye başlayacak ve yeni bir ortama girecek, okula başlamadan törpüleme ve/veya benzeri işlem ile burun kemerinin düzeltilme ihtimali var mıdır? Saygılarımla.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 21.08.2017 07:30

   Merhaba Alev Hanım +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Ali Eren Seymenoğlu - 05.03.2018 21:30

  Hocam iyi geceler.Ben benim burunumun sol tarafi sag tarafindan daha az nefes alip veriyor .ust tarafi ise torpulenmeli.ama ben panik atak hastasiyim ve operasyon korkum var. Cok agri ceker miyim ? Illa tampon koymaniz gerekiyor mu ki oprasyin gecirdikten sonra nefes almakta gucluk cekilecegi icin bu beni kotu yapar. Cevaplarsaniz sevinirim.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.03.2018 12:23

   Merhaba Ali Bey, ameliyatın tüm ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanım Kübra Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Tahir Erkul - 07.04.2018 00:29

  Doktorun merhabalar burun torpulendikten sonra burun sirtindaki kemer sonrasi sislik ne kadar bi süre devam eder tam sonuç ne zaman alinir ?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.04.2018 14:24

   Merhaba Tahir Bey, ameliyatın tüm ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanım Kübra Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  sude şen - 10.07.2018 19:57

  hocam merhaba, 15 yalındayım ve burnumun kemerinden çok rahatsızım, ne öneresiniz

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 12.07.2018 09:11

   Merhaba Sude Hanım. Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanım ile iletişime geçebilir,bilgi alabilirsiniz.İyi günler dilerim.

Yorum Yapın


9 + 7  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326