WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Burun Estetiğinde İyileşme Süresi

1 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

2 + 4  Captca Değiştir
5 + 4  Captca Değiştir
Burun Estetiğinde İyileşme Süresi
(3 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.7)

Güzellik kavramı, büyük ölçüde, öznel bir kavramdır. Bu öznellik, güzelliğin seyirci gözündeki eski özdeyişine yol açar. Bununla birlikte, bu ifade sadece kısmen doğrudur. Genelde estetik olarak hoşnut kabul edilen bazı özellikler ve yüzün uyumunu bozan ve bu nedenle yaygın olarak çirkin olarak kabul edilen bazı özellikler vardır.

Güzel Burun Nedir?

güzel burun estetiğiBurun yüzün ortasında bulunduğu halde çekici bir burun kendisine dikkat çekmemelidir. Başka bir deyişle burun adsız olmalıdır. İnsanlar dikkatini, gözlerden başka hoşa giden yüz özelliklerine odaklayarak burundan uzaklaştırmalıdır. Ne yazık ki, çirkin bir burun yüzün dikkat merkezi haline gelebilir. Örneğin bir burna baktığımızda genellikle iri çıkıntıların veya sarkık bir burun ucunun istenmediği, pürüzsüz ve yumuşak bir profilin çekici olduğu kabul edilir. Bazı özellikler ise dereceye bağlıdır. Örneğin, belirgin asimetriler istenmemekle birlikte, küçük olanlar daha doğal bir görünüm verebilir veya burna belirli bir çekicilik kazandırabilir.

Burun Güzellik Evrimi

Güzellik kavramımız ve algılaması zamanla değişir. Bu evrim, özellikle moda, güzellik ve sağlık endüstrilerinde toplumsal eğilimlerden etkilenir. Burun da dahil olmak üzere tüm yüz özellikleri bu eğilimlerden etkilenir. İnsanlar son 20 yılda eğimi belirgin bir şekilde daralmış köprü ve çok küçük bir ipucu olan daha küçük bir burna doğru yöneldi. Son yıllarda, güzellik tanımı daha doğal bir görünüşü vurgulamak için gelişti. Operasyonla doğal bir görünüme ihanet eden işaretler istenmemektedir. Başka bir deyişle, ameliyat edilen görünüm dışarıdan doğal durmalıdır. Bu sadece burunla değil, genel olarak yüz özellikleriyle de ilgilidir.

Burun estetiğindeki güncel eğilim hem boyut hem de orantıya dikkat çekmektedir. Hoş bir burun diğer yüz özellikleriyle orantılıdır. Özellikle, büyük gözler, yanaklar ve dudaklarla çevrelenmiş aşırı küçültülmüş, küçük bir burun istenmemektedir. Burun estetiği kavramı ve algısı değiştikçe, cerrahlar da cerrahi tekniklerini geliştirmelidir. Hastalar için sürekli iyi sonuçlar elde eden deneyimli rinoplasti cerrahları, ameliyatın yapay görünümünden kaçınan her bir hastaya göre daha tutucu bir yaklaşım benimsemek için kendilerini geliştirir.

Cerrahın Stili 

Bazı durumlarda cerrah çok tutarlı olabilir ve her hasta için çok benzer bir sonuç elde eder ve cerrahın bir imza görünümü yaratmasına yol açar. Buna bazen cerrahın tarzı da denir. Bununla birlikte, başarılı cerrahlar tekniklerini ve sonuçlarını hastanın anatomisine ve isteklerine uyarlayabilmektedir. Tıpkı farklı hastaların farklı bir güzellik algısı ve bu nedenle ulaşmak istedikleri farklı bir görünüme sahip oldukları gibi, cerrahlar arasında sevindirici bir sonuç olarak algıladıkları değişkenlikler vardır. Örneğin, bazı cerrahlar eğimli bir profili seçmeyi tercih ederken diğerleri düz olanı tercih eder. Her bir kişi ve dolayısıyla her cerrah, kişisel estetik anlayışına sahiptir. Cerrahınızın burnunuzu güzelleştirmek için vizyonunu paylaştığından emin olmalısınız.

Ayrıca burun estetiği ameliyatından sonra burnunuzun ya da yüzünüzün görünümünün tamamen iyileşmesi de cilt tipinize, yüzünüze yapılan müdahalenin büyüklüğüne ve doktorun çalışma şekline bağlıdır. 

Burun Estetiğinde İyileşme Süresi Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


3 + 0  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326