Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Saç Ekiminde En Çok Merak Edilenler

Saç Ekiminde En Çok Merak Edilenler
9 ay önce
0

Doç. Dr. Hayati AKBAŞ, Show TV ekranlarında yer alan Zahide Yetiş’le adlı programda saç ekimiyle ilgili en çok sorulan ve akıllara takılan konuları yanıtladı. İşte Doç. Dr. Hayati AKBAŞ’ın konuşmasından satır başları…

Saçlar Neden Dökülür?

“Saçı döken faktörler dışardan gelen faktörler değildir. Şapka ya da kep takmayla saç dökülmesinin alakası yoktur. Saç dökülmesinin temel sebebi testosteron hormonudur. Dolayısıyla içerden gelen etkenlerle, genetik sebeplerle dökülmeler olmaktadır.”

Saç Ekimi Kolay Mı?

“Saç ekimi yaptıran kişinin operasyon sırasında ağrı ve sızı duymuyor; rahat ve konforlu bir ortamda saç ekimi yapılmaktadır. Operasyonları yapan ekip en az 7-8 kişiden oluşuyor, 5.000 taneyi tek tek sayıyorsunuz, planlama ve iş bölümü yapılıyor ardından sabırla yaklaşık 8 saatlik bir operasyon sonucunda işlem tamamlanıyor.”

Saç ekimi beraberinde birçok soruyu akıllara getirir.

Saç Ekimi, Plastik Cerrahi İşlem midir?

“Saç ekimi plastik cerrahi işlemidir. Saçlarda diş gibi bir organdır ve saç ekimi operasyonlarının mutlaka estetik plastik cerrahi merkezlerinde ya da hastanelerinde ameliyathane şartlarında yapılması gerekmektedir.”

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

“Erkek tipi kellik, şakak bölgesinden itibaren açılmaya başlayarak ve verteks bölgesi dediğimiz tepe bölge dökülmelerin başlayıp şakak bölgesiyle birleşmesine verilen isimdir. Saç dökülmelerinde kellikler derecelendirilir ve 7 tip saç dökülmesi vardır. Aynaya bakıldığında mutsuz olunuyorsa işte o zaman tedavinin saç ekiminin zamanı gelmiş demektir.

Saç Ekiminde Başkasının Saçı Kullanılır mı?

“Bir başkasından alınan kıllarla saç ekimi olmaz. Saç ekimi bir organ naklidir; ancak kendisinden alındığında vücut onu kabul eder. Bir başkasından aldığınızda vücut onu reddeder. Diğer organ nakillerinden farklı olarak deri tutması en zor olan organdır.“

Saç Ekiminin Kişinin Psikolojisine Etkisi Var mı?

Doç. Dr. Hayati Akbaş “kişinin saç ekiminden önceki ve sonraki haliyle arasında ortalama minimum 3 maksimum 10 yaş fark ediyor. Saç ekiminden sonra kişilerin öz güveninin arttığını bu durumun da psikolojisini olumlu etkilediğini ve sosyal ilişkilerini, hayata bakışını olumlu bakmasına fayda sağladığını” ifade etti.

Duygusal Durumlardaki Değişimler Saç Döker mi?

“Duygu durum değişimi, stres ve endişe gibi durumlar bazen saç dökümlerini etkileyebiliyor. Saç dökülmesi olduğunda tabiki öncelikle altta yatan sebepler arasında vitamin eksikliği mi ya da hormon eksiliği/fazlalığı var mı yok mu diye mutlaka araştırılır. Analizler ve tetkikler yapılır ve ondan sonra bu işlemler gerçekleştirilir. “

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Herkesin merak ettiği saç ekimi ücretlerine de değinen Akbaş, “fiyat konusu değişik bir konu, Türkiye gerçekten estetik cerrahide olduğu gibi saç ekimi de en çok başarının olduğu en çok talebin olduğu ülkelerin başında geliyor. Dünyanın her yerinden Amerika’dan, Dubai’den ve İsviçre’den birçok kişi operasyon için ülkemize geliyor. Fiyat konusunun standardı olamaz. Saç ekimi yaptıracaklar kişilerin muhatabı mutlaka doktor/cerrah olmalı. İşlem sırasında yapılacak bir hata ile hastalığa yakalanma, AIDS ve Hepatit kapma ve daha farklı şeyler kişilerin başına gelebilir. Türkiye’deki fiyat koşulları Avrupa ve diğer ülkelere göre çok çok iyi durumda. Kalite yüksek olduğu için insanlar Türkiye’yi tercih ediyor. Ülkemizde çok güzel merkezler çok güzel yerler var bu konuda rahat olsunlar; ama mutlaka bunlara dikkat etsinler” dedi.

0

0 Yorumlar

0
0
2
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


Saç Ekiminde En Çok Merak Edilenler için Yorum Yapın
D2YMQa

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR