Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Ameliyat Olmadan Yüz Gençleştirme Mümkün mü?

Ameliyat Olmadan Yüz Gençleştirme Mümkün mü?
9 ay önce
0

Yer çekimi ve yaşın etkisi ile yüzde bulunan yağ dokusu günden güne azalır ve deri elastikiyetini kaybetmeye başlar. 50'li yaşlara doğru yüz derisi yavaş yavaş sarkmaya başlar ve yüzde bulunan deride büyük genişleme kendisini göstermiş olur. Peki yüz gençleştirmede bu nasıl bir durumdur?

Özellikle boyun ve yüzde meydana gelen bu kırışıklıklar ve sarkmalar hastalar için önemli bir sorun olabilmektedir. Kırışıklıklar da ve sarkmalarda bazen bir bazen de birkaç tedavi yöntemi bir arada kullanılabilmektedir. Hangi yöntemlerin kullanılacağı ise kişinin yaşı, sosyal yaşamımdaki statüsü ve aktifliği ve en önemlisi yaşı ve yüz gençleştirme tedavisine ayırabileceği zaman kavramlarıdır.

yuz gençlestirmeHastaların birçoğu en popüler yani en güncel tedavi yöntemlerinin her tür sorunlarına cevap olabileceğine dair bir düşünceye kapılılar ve bu doğrultuda sabit bir fikir elde etmiş olurlar; fakat unutulmaması gereken bir konu vardır ki hiçbir yöntem ile mucizeler yaratılmaz her tedavi şekli her soruna çare olamayabilir. Bazen ışık dolguları ile yüze şekil verilirken bazen de estetik dolgu enjeksiyonları ile yüze şekil verilebilir. Yüz bölgesinde beliren kırışıklıklar franksiyonel lazerden de faydalanarak giderilirken, yüzde bulunan sarkmaları da iple asma yöntemi ya da ultherapy gibi yöntemlerden faydalanılarakta düzeltme yapılabilmektedir.

Hastaya hangi yöntemin en uygun olduğunu tespit etmek ve bu konu hakkında detaylı bilgi verme olayı ise hekimin görevidir.

Lazer Yönteminden Faydalanılarak Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Yaşlılıktan dolayı ciltte oluşan kahverengi güneş lekeleri, ince çizgiler, sarkma, ince kılcal damarlarda meydana gelen kırışıklıklarda kullanılan en uygun yöntemlerden birisidir. Sarkmalarda sıkılaşmayı sağlamak için de kullanılmaktadır. Günümüzde birçok lazer çeşidi mevcuttur fakat hastanın hangi lazeri kullanması gerektiğine ise cilt doktorlarından bilgi alınmalı ve bu doğrultuda tedavi işlemine başlanmalıdır. Saç ekimi tedavisinde de cilt doktorlarının bilgisi kesinlikle alınmalıdır.

Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe

yuz gençlestirme 2Bu tedavi yönteminde ultrason tekniğinden faydalanılmaktadır. Cilt yüzeyini etkilemeden cildin astar tabakası diye bilinen taşıyıcı tabakaya kadar inilebilen ses dalgaları ile de odaklanılarak noktasal hasar yaratır. Bu hasarlar küçülerek büzüşmeye ve yenilenmeye bağlı olarak ta sıkılaşma sağlamaktadır.

Aslına bakıldığında da bu işleme sıkılaşma yerine toparlanma elde dilmektedir demek daha doğru bir kavram olacaktır. Bu küçülme işlemi gençleşmiş yani sıkılaşan cilt dokusu olarak ta kendisini belirgin bir şekilde gösterir. Bu yöntemin en belirgin ve en çok tercih sebeplerinden birisi ise tek bir seansın birçok hasta üzerinde yeterli olmasıdır; fakat hasta ileri yaşlarda bir kişi ise 6 ay ya da 1 yıl kadar sonra tekrar edilmesi durumunda arzu edilen sonuca ulaştırabilmektedir.

Thermage Yüz Germe

Son yıllarda isminden en çok bahsettiren ve nerdeyse en popüler olan tedavi uygulaması olan anti-aging yöntemlerinden Thermage uygulamasıdır. Radyo frekans dalgaları ile deri altında bulunan bağ dokusunu oluşturan kollajen bantların ısınması sağlanmaktadır. Tek bir seans uygulanması ile yıllarca kişilerde etkisini göstermeyi başaran bu tedavi yöntemi, tedavi sürecinin ilk başlandığı hafta itibari ile değişiklikleri gözlemlemek mümkündür. Uygulamaya başlandığı andan itibaren gündelik yaşamı engelleyecek hiçbir eksi yönü bulunmayan Therma tedavisi her mevsim uygulanabilen bir tedavi şeklidir.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans yöntemi hastalarda ameliyatsız bir şekilde yüz germe etkisi yaratabilmeyi amaçlayan tedavi yöntemlerinden birisidir. Scarlet S, mikro iğneleri sayesinde hem cilt yüzeyinde bulunan hem de dermiş tabakasında bulunan cilt sorunlarının tedavisi için kullanılan bir sistemdir. En dikkat çeken özelliklerinden birisi ise ilk seansından itibaren ciltteki değişimin belirgin bir şekilde fark ediliyor olmasıdır. Tüm yüz bölgesine 3.5 mm cilt derinliğine yani altına 25 tane mikro iğneler ile ısı verilir. Verilen bu ısılar sayesinde cilt tabakası altında hasarlar oluşturulur ve bu şekilde kolojen lifleri uyarılmış olur.

Fraksiyonel radyo frekans işlemi yapılmadan önce lokal anestezi uygulanır ve daha sonrasında uygulanan tedavi bir saate kadar sürebilmektedir. Burun estetiği operasyonlarında da olduğu gibi uzun bir işlem süresi yoktur.

İple Yüz Gençleştirme

yuz gençlestirmeKırışıklık ve sarkma görülen cilt tiplerinde iğnelerin yardımı ile cilt derisinin altına iplikler yerleştirilir. Cildin altına yerleştiriliş olan bu iplikler her bir istenmeyen duruma mahal vermeden uygulanan bölgede kan dolaşımı hızlandırılır, tamir mekanizmaları da harekete geçer yani kollogen üretimi için uyası sağlanmış olur. Bu şekilde ciltte oluşan reaksiyonlar sayesinde bir tür yapıştırma etkisi meydana gelir ve bu etki sayesinde sarkan cilt toparlanır ve de eski haline dönmüş olur.

0

0 Yorumlar

0
0
3
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


Ameliyat Olmadan Yüz Gençleştirme Mümkün mü? için Yorum Yapın
zKjBZe

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR